Geliştirici Günlüğü

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Baktım herkes açıyor böyle bir konu dedim bende açayım neyimiz eksik :D. Şaka bir yana üniversitelerin açılması sebebiyle üniversitede boş vakitlerimi geliştirmedeki 2 numaralı aktivitem (1 numara halı saha) olduğu için şimdiden dosyaları indireyim dedim. Her akşam 1-2 saat şöyle vakit geçire geçire bir şeyler yapar vakit geçirmiş olurum. Buraya da konu açıp aktifliği öldürmemiş oluruz. Bu akşam sadece filesi kurabileceğim sanırım ilk günden fazla yormayalım kendimizi. Kullandığım dosyaları, files bilgilerini ve bsd bilgisini yazıcam sonra neleri nasıl geliştiricez hep birlikte görücez. Belki bazı eklediklerimi video çeker ve kanala video olarak yüklerim. Sizde faydalanırsınız. Haydi hayırlısı şimdilik iyi akşamlar.

Kullanılan dosyalar:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
(bunu marty 5.7 ile harmanlayacağım.)
BSD olarak 13.2 kullanıyorum sıfırdan indirip cd üzerinden kurulumunu gerçekleştiriyorum. (Tabii ki @Whistle nin eğitim serisi sayesinde elim alıştı artık)

0913_233130.jpg

ilk fotoda gelsin ozaman

Sabah 1 saatlik uğraş sonucu 1.1 numaralı patch geldi!
0915_090716.jpg

Hızlı Kanal Eklendi
Bonus Tablosu Eklendi
Arama Camı Eklendi (fakat çalışmıyor sabah 1 saatte ekledim hızlıca o yüzden tekrar bakılacak)
0915_215741.jpg

Arama sisteminin pack taraflı eksiğini düzelttim.
Yansıtma sistemi eklendi ve her yere uyarlandı.
0917_142729.jpg
Ekran görüntüsü_20230917_125555-min.png

Giriş ekranı rubinum tarzı yapıldı. (arka plan için @MEKA ya sonsuz teşekkürler.)
Kostüm bonus aktarma sistemi eklendi.
Inventory slot marking sistemi eklendi.
Game ve client c++ sürümü yükseltildi (c++17).
0917_221612.jpg
Ekran görüntüsü_20230917_221652.png

ENABLE_CONQUEROR_LEVEL Eklendi. Karakter seçim ekranına da uyarlandı. C ekranı yenisiyle güncellendi. Karakter seçim ekranında Conqueror leveli yazmıyor onu düzenleyeceğim.

Son düzenleme:
Başarılar :) Ben de şu dx9 texture olayına yoğunlaştım biraz. Bana da uğraş oluyor.

Alt yapı dosyası mı hocam yapacaksınız, örnek:
K envanterli
İkarus grid off shop
Psm
Full yang
Arttırılmış item stack
Mob lag fix
Tarzında mı yoksa 55-120, newschool 1-99, konsept gibi bi şryler mi hedefiniz

hadi hadi konuyu güncelle bayılıyorum changelog mevzularına

Alt yapı dosyası mı hocam yapacaksınız, örnek:
K envanterli
İkarus grid off shop
Psm
Full yang
Arttırılmış item stack
Mob lag fix
Tarzında mı yoksa 55-120, newschool 1-99, konsept gibi bi şryler mi hedefiniz
yok bu hasanmacit tarzı olcak, herhangi bir pazar sistemi kullanmayı düşünmüyorum bunun yerine kafama estiği gibi güzel bir oyun yapısı yapmayı planlıyorum şimdilik. item stack full yang psm ve k envanter olabilir. mob lag fixte olur. shopa karşıyız. mobcu modelci birini bulabilirsem tabi bol mapli güzel bir şeylerde çıkabilir.
hadi hadi konuyu güncelle bayılıyorum changelog mevzularına
kanka gündüzleri çalışıyorum akşamda dışarı çıkıcam en erken güncelleme yarın gelir xd ben güncelleme yapınca etiketlicem seni

yok bu hasanmacit tarzı olcak, herhangi bir pazar sistemi kullanmayı düşünmüyorum bunun yerine kafama estiği gibi güzel bir oyun yapısı yapmayı planlıyorum şimdilik. item stack full yang psm ve k envanter olabilir. mob lag fixte olur. shopa karşıyız. mobcu modelci birini bulabilirsem tabi bol mapli güzel bir şeylerde çıkabilir.

kanka gündüzleri çalışıyorum akşamda dışarı çıkıcam en erken güncelleme yarın gelir xd ben güncelleme yapınca etiketlicem seni
O zaman bir dipnot düşeyim, mob lag fix'i ekledikten sonra crash fixini de eklemeyi unutma :) Dün baya uğraştırdı beni

konu güncellendi patch 1,1 yayında

üzgün not: hızlı eklemeye çalıştığımdan arama sisteminin pack tarafını unutmuşum. bu yüzden çalışmıyor. şimdi aklıma geldi eklemediğim...

Son düzenleme:
Benim konu senin canını çektirmişti şimdi de senin konu beni bir düşündürdü. Tam zamanlı çalışırken insanın boş zamanını pek bunlara veresi gelmiyor ama bir yandan da canım çekmedi değil

Benim konu senin canını çektirmişti şimdi de senin konu beni bir düşündürdü. Tam zamanlı çalışırken insanın boş zamanını pek bunlara veresi gelmiyor ama bir yandan da canım çekmedi değil
ben senden özendim başladım sende gel başla

patch 1,2 yayındaa

Geri