Yardım Geliştirici Eğitiminde kullanılan files db hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

zubrowka07

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Gerekli söylenilen her şeyi yapıyorum fakat

Kod:
failed, retrying in 5 secondsmysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (61)

Hatası veriyor yardımcı olabilir misiniz?

Veritabanı aktif değil. Daha önce benzer hataları alanlar sql olarak verileri yükleyince bu sorunun çözüldüğünü söylemişlerdi.

2 türlü de denedim hepsinde aynı hatayı alıyorum

mysql -p (bunu yazınca mysql şifrenizi girin. Verdiğim dosyalar şifrenizi değiştirmez.)
CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2sifre';
GRANT ALL ON `account`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `common`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `hotbackup`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `log`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `player`.* TO 'mt2'@'localhost';
quit;

bu kodlardan sonra sıkıntı çıkıyor @Whistle

2 türlü veritabanı yedeği mevcut. Bu komutları yazdıktan sonra oyunun veritabanını tgz dosyasından yüklemek yerine sql dosyaları ile yükleyebilirsiniz.
Freebsd 12 geçiş videolarında ve mariadb geçiş videolarında gösterdim. İnceleyebilirsiniz.

Daha önce sizle beraber aynı sorunu yaşayan birisi bu şekilde çözmüş. Okumak isterseniz: Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi #11 Numaralı Mesaj

2 türlü veritabanı yedeği mevcut. Bu komutları yazdıktan sonra oyunun veritabanını tgz dosyasından yüklemek yerine sql dosyaları ile yükleyebilirsiniz.
Freebsd 12 geçiş videolarında ve mariadb geçiş videolarında gösterdim. İnceleyebilirsiniz.

Daha önce sizle beraber aynı sorunu yaşayan birisi bu şekilde çözmüş. Okumak isterseniz: Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi #11 Numaralı Mesaj
Hocam yukarıda verdiğim kodlarla mt2sifre yazan yere mysql şifremimi yazıcam yoksa öyle kalacak mı ?

Hayır yazdığınız kodlar doğru. CONFIG dosyalarında belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak hesap oluşturuyorsunuz. localhost içerisinde olduğu için dışarıdan bağlantı sağlanmaz. Videolarda anlattığım gibi uygulayın bi sorun yaşamazsınız.

mysql -p yazarken veya navicat ile bağlanırken kendi root şifrenizi girmenizi gerekiyor sadece.

Konu sahibi Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi buradaki rehbere bakarak files oluşturduğu için videoda ben varsayılan olarak id: mt2, sifre: mt2sifre olacak şekilde ayarlamıştım. Eğer CONFIG ve conf.txt dosyalarından değiştirmediyse aynı şekilde kodları girmesi gerekiyor.

Geri