Yardım Game src build ederken hata

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Whiterose

Sanane be kardeş...
Grafiker
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
merhabalar başlıkta belirtiğim gibi build işleminde şu şekilde bir hata alıyorum.
Kod:
gmake: *** No rule to make target 'OBJDIR/locale_service.o', needed by '../game'                 .  Stop.

birde şöyle görsel bırakayım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
src.png

Gmake clean komutunu gir sonra Game içindeki objdır klasörünü sil sonra tekrardan derle. Ya da objdir klasöründeki locale_service.o dosyasını sil.

Gmake clean komutunu gir sonra Game içindeki objdır klasörünü sil sonra tekrardan derle. Ya da objdir klasöründeki locale_service.o dosyasını sil.
yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ancak denedim olmadı yine aynı hatayı verdi.
gmake clean komutundan sonra hem klasörü silerek denedim hemde dosyayı silerek denedim ama olmadı

Gmake clean zaten objdir klasöründeki dosyaları siliyor. Tekrar girip yapmasına gerek yok.
Çoğu zaman silmediğine şahit olduğumdan bazı fileslerde ondan söyledim. Sildiğini biliyorum. Bazıları düzgün iş yapmadığından dosyaları karışık olabiliyor ve bu tür hatalar çok oluşuyor. Konu sahibide başka birinin filesini kullanıyorsa olabilecek şeyler.

Celan komutundan sonra siliniyor
Dep komutunu yazınca da geri geliyor obji klasör içindekileri

Son yaptığınız işlem nedir?
Oyun içi nesne market eklemeye çalıştım olmadı elimde son aldığımız yedekler vardı onlar ile değiştirdim ve sadece bu hata kaldı

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Tuhaf bir sorun. Önerebileceğim şeyler şunlar açıkcası;

Yedekleri tamamen yüklediğinizden ve tamamen işlemleri geri aldığınızdan emin olun.
gmake dep yapmadan gmake clean + gmake şeklinde derlemeyi deneyin.
Eğer yedekleriniz sadece ilgili .cpp dosyalarıysa, gmake clean çekip .cppleri tekrar atın ve gmake ile tekrar derlemeyi başlatın.
src/Server dizininde gmake clean ve ardından gmake all ile komple tekrar derlemeyi deneyin.

Benim düşüncem, yedekleri tamamiyle yüklemediğiniz yönünde ancak bilemem tabi. En ufak bir kalıntı bile parazit yapabiliyor. Bu yüzden böyle durumlarda Source'yi tamamen yedeklemekte fayda var. (tar cvzf srcyedek.tar.gz şeklinde)

Geri