Çözüldü FreeBSD mysql hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ahmet13451

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben udemy üzerindeki eğitimleri takip ediyorum udemyde 12. videoya kadar ilerledim herşey normaldi. mysql çalışıyordu metin2den giriş yapabiliyordum herşey normaldi yani. Daha sonra sanal makineyi kapatınca tekrardan mysql çalıştırmak istediğimde görseldeki hatayı alıyorum şifremi her türlü denedim yanlış olma ihtimali yok 2 kere yaptım buraya yazana kadar sil baştan. Rehber videosunda şifreniz değişmez yazıyordu fakat şifremi kabul etmiyor yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

2021-01-19_22-25-15-22dd64c3d0faad07b03056a2607e2e66.png

Mysql çökmüş. mysql silip yeniden kurmayı dene.

freebsd 11 ve ya 12 ise mysql 5.5 ise bunu pkg delete mysql55-client mysql55-server mysql 5.6 ise bunu pkg delete mysql56-client mysql56-server yazarak silebilirsin.

freebsd 11 ve ya 12 ise mysql 5.5 ise bunu pkg delete mysql55-client mysql55-server mysql 5.6 ise bunu pkg delete mysql56-client mysql56-server yazarak silebilirsin.
hocam kusura bakmayın son bir şey daha sormak istiyorum navicat 192.168.1.108 e bağlanmak istiyorum fakat hatada sonu 106 oluyor bunun sebebi nedir acaba

h11.PNG

h22.PNG

Varolan bir kullanıcıya atanmış ip adresi olabilir manage users kısmından kontrol edebilirsin.

Burada root yerel kullanıcı şu komutları kullanarak halledebilirsin. Her bir satırı tek tek yaz.
SQL:
mysql -p
CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'xxx';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;
quit;

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri