Yardım FreeBSD MySQL 5.5

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

kuzeyhosting

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
NOT : Arkadaşlar merhaba, kullanıcı ismine aldanıp metin2 sunucusu sattığımızı düşünmeyin lütfen herhangi bir metin2 sunucu satışımız bulunmamaktadır.

FreeBSD üzerinde herhangi bir sürümde MySQL 5.5 paketini kurmak istediğimizde uzun bir süredir sorun yaşıyoruz, araştırtmalarıma göre de sanırım artık desteklerini sonlandırmışlar bu sebep ile elinde bu şekilde fiziksel sunucuda kullanacağımız bir dosya çıktısı ile ietebileceği bir dosya imajı var ise paylaşabilir mi? veya direkt olarak manuel şekilde bu paketleri nasıl kurabiliriz yardımcı olabilir misiniz ?

Güncel BSD sürümleri ile 5.5 maalesef piyasada çok bulunmuyor ve kurulumu manuel olarak bile olmuyor diye biliyorum çok araştırmıştım ama bulamamıştım. Bu yüzden filesi 5.6 yükselttim.

Şuan sadece bildiğim 9.2 5.5 var
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

filesi nasıl yükselttiniz ?

5.6 için herhangi bir ayar yapmaya gerek yok 5.5 sql leri 5.6 yükleyip oyunu açtım db syserr üzerinde verilen hataları google üzerinde araştırarak çözdüm.. Zaten bu forum dahil çoğu forumda syserrlerin çözümü var çok bilgim olmamasına rağmen hiç zor olmadı diye bilirim.

Filesi yükseltmeye gerek kalmadan MySQL 5.6 kullanabilirsin. Aralarında kod olarak bir fark yok zaten.
5.5 olan filesin SQL dosyalarını 5.6 olan bir filesin sql dosyalarıyla karşılaştırarak düzenleyip kullanabilirsin.

Geri