Çözüldü freebsd kurdum fakat powershell veya putty veya mysql den bağlanamıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

korkusuz93

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
freebsdyi 32 bit kurdum ssh config ayarlamalarınıda yapıyorum ssh enable yazmasına rağmen powershellden bağlanmaya çalıştığım zaman pam authentication error diyor freebsd bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

Çözüm
Anydesk ile bağlandım. Şifreyi 123 yaptığını belirtti.
Sanal makina ile başarıyla login olurken ssh bağlantısı kurarken konudaki hatayı verdi. Bizde passwd komutu girerek şifreyi değiştirdik. Şifreyi değiştirdikten sonra sorun çözüldü.
Hata ile ilgili ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?
Bir de ifconfig komutu ile ip adresinizi öğrenebilirsiniz

hatanın ekran görüntüsünüde yazarım akşam eve geçince ama ifconfigden ip adresini öğreniyorum orda sıkıntı yok sıkıntı powershell veya diğer başka programlardan bağlanmak istediğim zaman pam authentication error veriyor şifreyide doğru girmeme rağmen

Sanal makinayı kurarken şifre kısmına türkçe karakter girdiniz mi? Bazen bu yüzden sorun olabilir

resim_2021-10-16_213940.png

ekran görüntüsüde bu şekilde şu error un çözümünü bir türlü bulamadım

Bu hatayı şifre yanlış yazıldığı zaman çıkar. sshd_config dosyasında PermitRootLogin yes yaptınız mı? Bir de PasswordAuthentication seçeneğini aktif ettiniz mi?

SSH Ayarlamalarını yaptıktan sonra çıkış için a tuşunu kullandınız değil mi ? (Aynı sorun bende de olmuştu a tuşu yerine enter , enter yapmıştım.)

Her şey doğru ise bağlantı olması lazım. İsterseniz özel mesaj ile anydesk gönderin. Uzaktan bağlanıp inceliyim

Hayır @melihalbayrak enter yaparak yaptığın işlemler ssh ayarları kısmında kalıyor fakat işlemler üzerinde değişiklik yapmıyor. Ben öyle yapmıştım sonuç olarak mysql ve putty üzerinden bağlantı sağlayamamıştım. Bu konu hakkında açtığım yardım konusu da vardı hatta orada belirtmiştim.

Hayır @melihalbayrak enter yaparak yaptığın işlemler ssh ayarları kısmında kalıyor fakat işlemler üzerinde değişiklik yapmıyor. Ben öyle yapmıştım sonuç olarak mysql ve putty üzerinden bağlantı sağlayamamıştım. Bu konu hakkında açtığım yardım konusu da vardı hatta orada belirtmiştim.
Bugüne kadar hep enter ile geçtim hiç a ile kayıt yapmadım. Büyük ihtimal senin yaşadığın sorun başka bir şeyden kaynaklıydı.

Anydesk ile bağlandım. Şifreyi 123 yaptığını belirtti.
Sanal makina ile başarıyla login olurken ssh bağlantısı kurarken konudaki hatayı verdi. Bizde passwd komutu girerek şifreyi değiştirdik. Şifreyi değiştirdikten sonra sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri