Yardım FreeBSD IP değiştirme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

claireas

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Eray hocamızın Udemy derslerinden yararlanarak bi server kurmak istemiştim IP sabitleme kısmınıda yapmama rağmen dün elektrik kesintisinden sonra freebsd den baktıgım zaman IP değişmiş sonu 1.6 olan IP 1.4 e değişmiş tekrardan IP sabitlemesi yaptım filezilla navicat yeni ip ile baglanabiliyorum ama oyuna giremiyorum sunucuya bağlanırken hata veriyor oyuna bağlanmak için ne yapmam lazım bu konularda yeni oldugum için pek bir bilgim yok yardom ederseniz sevinirim

yok yani modemin kapanıp tekrar açıldığı zaman freebsd deki ıpnin değişmemesini nasıl saglayabilirim modem arayüzüne bağlanmadan yapmanın başka bir yolu var mı çünkü denedim (modemim markası huawei) yaptıgımı sandım ama belli ki olmamış

yok yani modemin kapanıp tekrar açıldığı zaman freebsd deki ıpnin değişmemesini nasıl saglayabilirim modem arayüzüne bağlanmadan yapmanın başka bir yolu var mı çünkü denedim (modemim markası huawei) yaptıgımı sandım ama belli ki olmamış
roottaki dosyaların sabitleme ile alakası yok roottaki dosya senden önceki kullanıcının ipsidir bu yüzden orayı istesende sabitleyemezsin. eğer roottaki serverinfodan düzenlediysen ve sabitlediğin ip freebsd tarafında değişmiyorsa sabitlemişsindir

ee /etc/rc.conf:
Eğer bilgisayarınızdan önce yönlendiriciniz varsa (vbox'ta köprü ağ bağlantısını ayarlayın) ve statik adrese ihtiyacınız varsa şunu yazın:
ifconfig_em0="inet 192.168.1.10 ağ maskesi 255.255.255.0"
burada:
192.168.1.10 = yerel IP adresi
255.255.255.0 = yerel ağ ağ maskesi
Bu durumda
defaultrouter="192.168.1.1" yazdınız ,
burada
192.168.1.1 = yerel için yönlendiricinin IP adresi lan (ağ erişimi için ağ geçidi) Bu
ee /etc/resolv.conf :
8.8.8.8 = DNS sunucusunun IP'si

Tam modelini yazarsanız araştırma yapabilirim. Her modemin arayüzü farklı oluyor
Huawei HG658c aşağıdaki gibi

8c9c51f2bdb257d536e5e658c8bd64fa.jpeg

Geri