Yardım FreeBSD, gcc 4.9 kullanan source dosyalarını daha üst sürümler için yükseltme(8,9,10)

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

madelni

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Tecrübesi veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi tek işlem makefile düzenlemek değil sanırım.
Mevcut dosyalarım mysql56-gcc49 freebsd 9.2 sürümlerinde build olmaktadır.
Ben freebsd 11.3 + gcc8-9-10 + mysql56 ve ccache özelliği ile birlikte kullanmak&build etmek istiyorum. Denemelerim sonucu aldığım hatalar
1631724273745.png

Son düzenleme:
Client'i 2013 den 2019 a yükseltmek için:
Server'ı güncel sürümlere yükseltmek için:
Videoları izledim, çok karışık bana direkt yardım gerekiyor. Buradan yazılı olur discord olur veya anydesk vs.

Videoları izledim, çok karışık bana direkt yardım gerekiyor. Buradan yazılı olur discord olur veya anydesk vs.

Bu iki videoyu da ele alarak deneyebilirsin.
Her iki türlüsünde de işlemler biraz zahmetli. Bu yüzden doğrudan yardımcı olacak birini bulman zor açıkcası.

altyapı kullanıyorsan mmotutkunları altyapının srclerini kullan güncel sürümlerde derleniyorlar

Eğer bahsettiğiniz şey mmotutkunları altyapının extern dosyalarını kullanarak build etmekse ve işe yarayacaksa link bırakın deneyeyim.
extern değil server filesin altyapı statüsündeyse bu sourceleri kendi filesine uydurarak kullanabilirsin diyorum altyapı değilse ve çok sistem varsa bu iş seni çok uğraştırır

extern değil server filesin altyapı statüsündeyse bu sourceleri kendi filesine uydurarak kullanabilirsin diyorum altyapı değilse ve çok sistem varsa bu iş seni çok uğraştırır
Şuan onu deniyorum ve g++9 ile ilgili bir hata aldım lib eksik sanırım elinde olan var mı
1631728681757.png

Edit= pkg upgrade komutu ile son sorunu çözdüm Umarım sorunsuz halletmişimdir deneyeceğim.

Son düzenleme:
Bütün bir serinin içerisinde birkaç video bunlar. Devam niteliğinde olduğu için karışık gelebilir
Evet fazla karışık geliyor, ben de seriyi tamamen izlemeye vakit bulamadım o sebeple sıkıntı oluyor sanırım. Şuan db'yi build alabiliyorum ama game sorun çıkarıyor çöz çöz bitmiyor şuan çözemediğim sorun bu . Aslında bunu yapmamın bir sebebi de ccache özelliğini kullanabilmek ama şuan db'ye ccache ekliyorum bi hızlanma göremiyorum garip bir şekilde.

Son düzenleme:
Zaten yapılan işlemler basit şeyler değil. Şimdi siz burada şu şu hataları aldım diyorsunuz ancak başlangıçta makinayı nasıl kurdunuz? Extern dosyalarını nasıl ayarladınız kodları nasıl değiştirdiniz bilemeyeceğimiz için kesin olarak şu şu şekilde düzenleyin diyemiyorum. Elimizden sadece rehber konularını atmak gerekiyor.

Eğer vanilla dosyalar üzerinde uğraşıyorsanız daha önce paylaştığım Altyapı Final dosyalarını kullanabilirsiniz..
MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files

Merhaba @madelni

Sorununuz devam ediyor mu? Sorununuzu çözdüyseniz çözümünü de paylaşırsanız seviniriz

Geri