Çözüldü FreeBSD Bug - Oyun Başlamıyor / ping / pkg sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba, dün gece makineyi ve pc yi kapattım ve az önce tekrar açtım. Ancak oyuna start veremiyorum. Sorun filesle alakalı değil çünkü makinenin yedeği de var, ondan da denedim fakat sonuç aynı.

Ayrıca;
Pkg install ile herhangi bir yükleme yapamıyorum.
ping google.com falan çalışmıyor fakat ping 84.17.47.122 (google ip) çalışıyor.

Modemi resetleyeyim dedim fayda etmedi, belki IP çakışması vardır dedim (ki böyle durumda genelde hata verir ama hata vs. yok) IP adresini değiştirdim ama nafile.
Resolv ile alakalı bir durum vardır belki diye DHCP yi aç kapa yaptım ama yine nafile.

Dün makine yada server source tarafıyla dahi uğraşmadım. Daha çok client tarafıyla meşguldüm ve en sonda da komple kapattım. Şimdi bu neyin nesi anlamadım.

Adsız.jpg

Çözüm
Hayır start verdiğimde ilk olarak mysql e sorunsuz bağlanıyor. Sonrasında auth'a geçiyor ama öylece kalıyor. Syserr ve syslog dosyaları bile henüz oluşmuyor o sırada. Makinede farklı bir files daha yüklü onun game dosyasından start verince sorunsuz açılıyor. (top sonuçlarında da görünüyor)
Ama dediğim gibi makinenin yedeği var elimde, onda da denedim. Sapasağlam olan files start yemiyor niyeyse.

/var/tmp dizinine baktım şimdi, vi.recover adında bir klasör var sadece ve içi boş.
Peki whistlenin altyapi filesinimi kullanıyorsun eğer öyleyse eskiden buna benzer bi sıkıntı yaşamıştım ve şöyle bir çözümü olmuştu

Çözüldü - Chleri Açamıyorum
çok garip bi sıkıntı modem arayüzüne girdiğinde makinenin ip adresini görebiliyomusun merak ettim

Evet onu kastetmiştim internetin olmasi için görünüyor olması gerekiyor sanki ip den ping atınca nasıl geri dönüş aldığını anlayamadım açıkcası
İnan ben de anlayamadım. Oysa dediğim gibi, ne makineyle ilgili ne de ftp den herhangi değişiklik yapmadım. En son oyun açıktı, sonra kapatıp yattım ve ertesi gün böyle :) Modemi fabrika ayarlarına çevirdim ama yine fayda etmedi.

Peki oyuna start veremiyorum derken oyunu başlatıyosun ama clientte chler offmu gözüküyor anladiğim kadariyla internet olmadigi için oda

Serveri kapatırken bir sıkıntı yaşadıysan uygun şekilde kapanmadiysa /var/tmp yi temizlemen gerekebiliyor yoksa sistemler açılmıyor ben mysql de böyle bir problemle karşılaşmıştım

Peki oyuna start veremiyorum derken oyunu başlatıyosun ama clientte chler offmu gözüküyor anladiğim kadariyla internet olmadigi için oda
Hayır start verdiğimde ilk olarak mysql e sorunsuz bağlanıyor. Sonrasında auth'a geçiyor ama öylece kalıyor. Syserr ve syslog dosyaları bile henüz oluşmuyor o sırada. Makinede farklı bir files daha yüklü onun game dosyasından start verince sorunsuz açılıyor. (top sonuçlarında da görünüyor)
Ama dediğim gibi makinenin yedeği var elimde, onda da denedim. Sapasağlam olan files start yemiyor niyeyse.

Serveri kapatırken bir sıkıntı yaşadıysan uygun şekilde kapanmadiysa /var/tmp yi temizlemen gerekebiliyor yoksa sistemler açılmıyor ben mysql de böyle bir problemle karşılaşmıştım
/var/tmp dizinine baktım şimdi, vi.recover adında bir klasör var sadece ve içi boş.

Peki whistlenin altyapi filesinimi kullanıyorsun eğer öyleyse eskiden buna benzer bi sıkıntı yaşamıştım ve şöyle bir çözümü olmuştu

Son düzenleme:
Çözüm

Denedim ama maalesef fayda etmedi. Sorunun bununla alakalı olduğunu sanmıyorum açıkcası. Çünkü belirttiğim gibi pkg ile paket falan da yükleyemiyorum.

Düzenleme: Pkg ve ping sorununu çözdüm. Her nasıl olduysa nameserver silinmiş. Resolv dosyasına google dns girdim ve bu iki sorun çözüldü ama oyuna hala start verilemiyor.

Düzenleme 2: Sıfırdan FreeBSD 13.0 + Mysql vs. kurup denedim sonuç aynı.

Bunu yaptıktan sonra sadece game i derlemiştim ve olmamıştı. Teknik olarak olması lazımdı ama şimdi "bir ihtimal olur belki" düşüncesiyle gmake all ile tümünü yeniden derleyince sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri