Çözüldü Freebsd Ağ ayarları Hk.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

CalvinGiorgio

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese öncelikle selamun aleyküm. Freebsd sunucu ağ ayarları hakkında bir kaç sorum olacak.
İp sabitlemiştim. Şimdi telefon interneti ile girmeyi denediğimde makina üzerinden oyuna start veriyorum fakat açılmıyor. Yani şunu sormak isterim. Makinada ağ olmadan yani bir internet erişimi olmadan oyun'a girip işlemlerime devam etmem mümkün mü veya farklı internet(Telefon LTE) ile giriş sağlamak için ne yapmam gerekiyor ?

Çözüm
Evet internetsiz olarak freebsd yi kullanman ve geliştirmelerine devam etmen mümkün.

Bunun için öncelikle Microsoft Loopback Adapter' i yükle. Daha sonra bu bağdaştırıcının IPv4 ayarlarından sabit bir IP ve alt ağ maskesi tanımla.
Örneğin;

IPv4: 192.168.1.33 ve Alt ağ maskesi: 255.255.255.0

Daha sonra VirtualBox dan Köprü Bağdaştırıcı olarak Microsoft Loopback Adapter'i seç.
Son olarak da makinede Network ayarlarına girip bir IP belirlemen ve DHCP yi kapatman gerekiyor. ANCAK makineye vereceğin IP adresi Microsoft Loopback'e verdiğin IP ile aynı olmamalı. Sonunu 34 olarak değiştirip makineye bu ip adresini verebilirsin.
Makineye vereceğin IP adresi aynı zamanda oyunun kullanacağı IP adresi olacaktır, serverinfo.py...
ağsız olmuyor da hangi internete bağlanırsan bağlan senin pcne bir ip veriliyor o iple sürekli girebiliyorsun. köprü bağdaştırıcısı yerine yanlızca anamakine bilgisayar bağlantısı diye bi seçenek olucak (adı değişebilir ss atarsan hatırlarım) onu seçtiğünde istediğün internete bağlan ip adresin değişmez rahatça her yerden girersin.

ağsız olmuyor da hangi internete bağlanırsan bağlan senin pcne bir ip veriliyor o iple sürekli girebiliyorsun. köprü bağdaştırıcısı yerine yanlızca anamakine bilgisayar bağlantısı diye bi seçenek olucak (adı değişebilir ss atarsan hatırlarım) onu seçtiğünde istediğün internete bağlan ip adresin değişmez rahatça her yerden girersin.
1628758376552.png

denedim fakat işe yaramadı
valla hacı ben ip sabitlemedim telefondan bağlanınca farklı ip veriyor onla giriyorum normal netle girince farklı veriyor onla giriyorum sabitlemek saçma artık çünkü tek net kaynağına sahip değilim yer değiştiriyorum başka bir şey oluyor bence sende sabitleme

Evet internetsiz olarak freebsd yi kullanman ve geliştirmelerine devam etmen mümkün.

Bunun için öncelikle Microsoft Loopback Adapter' i yükle. Daha sonra bu bağdaştırıcının IPv4 ayarlarından sabit bir IP ve alt ağ maskesi tanımla.
Örneğin;

Daha sonra VirtualBox dan Köprü Bağdaştırıcı olarak Microsoft Loopback Adapter'i seç.
Son olarak da makinede Network ayarlarına girip bir IP belirlemen ve DHCP yi kapatman gerekiyor. ANCAK makineye vereceğin IP adresi Microsoft Loopback'e verdiğin IP ile aynı olmamalı. Sonunu 34 olarak değiştirip makineye bu ip adresini verebilirsin.
Makineye vereceğin IP adresi aynı zamanda oyunun kullanacağı IP adresi olacaktır, serverinfo.py yi falan buna göre düzenlemen gerekecek.

Bu noktadan sonra internet erişimi olmadan freebsd yi kullanabilirsin.

Çözüm

Örneğin;

Makineye vereceğin IP adresi aynı zamanda oyunun kullanacağı IP adresi olacaktır, serverinfo.py yi falan buna göre düzenlemen gerekecek.

Bu noktadan sonra internet erişimi olmadan freebsd yi kullanabilirsin.
link bulunamıyor yok pisada sağlam link

DNS bölümlerine şunları girip tekrar dene

192.168.1.1
192.168.1.2

Alt ağ önek uzunluğunu 24 yap, ağ geçidi bölümünü de 255.255.255.0 yap

Evet buradaki IP adresini, bağdaştırıcıya verdiğin IP adresiyle aynı veremezsin. Aksi halde çakışma olur ve makineyi kullanamazsın.
O yüzden burdaki IP adresinin sonunu 111 olarak değiştir.
orayı 110 olarak bıraktım diğer tarafı 111 olarak değiştiriyorum. Çünkü build ile uğraşmak istemiyorum. İp exe'ye gömülü 110 olarak ayarlamıştım 111 değiştirip build almak istemedim deniyorum umarım çalışır

Evet buradaki IP adresini, bağdaştırıcıya verdiğin IP adresiyle aynı veremezsin. Aksi halde çakışma olur ve makineyi kullanamazsın.
O yüzden burdaki IP adresinin sonunu 111 olarak değiştir.
Hocam konuyu hortlatmış oldum ama ben her şeyi yaptım putty winscp mysql hatasız bağlanıyor lakin oyuna girdiğimde sunucuya bağlanırken hata alıyorum. serverinfo vs her şey ayarlı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Geri