Çözüldü freebsd 9.3 pkg sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

D4DAYLI

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
pkg.png

Freebsd 9x Pkg Komutunu Çalıştırmak buradaki konudan yola çıkarak files düzenlemeye çalışıyorum
eski olması benim için iyi freebsd 13 çıktı lakin bazı filesleri açmıyor ne varsa eskilerde var kafası var bende gmake all komutu pkg komutu çalışmıyor
@Whistle hocamızın hazırladıgı vdi dosyasını kullanıyorum hepsi tamam ama game build edemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Konudaki site kapanmış olabilir. 9.3 baya eskide kaldı. Hazır freebsd 9.3 vdiları deneyebilirsiniz.

Birde portslardan derlemeyi denediniz mi?

Şöyle bir ayar deniyebilir misiniz: frebsd gelin putty den denemeyin frebsd`den bsdconfig yazın ve bıraktığım görselleri takip ederek DHCP Disabled ise pkg kurmanızı engelleyecektir enabled yapıp deneyiniz.

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3 KB · Gösterim: 42
  • 2.png
    2.png
    3,3 KB · Gösterim: 46
  • 3.png
    3.png
    4,5 KB · Gösterim: 43
  • 4.png
    4.png
    1,6 KB · Gösterim: 41
Şöyle bir ayar deniyebilir misiniz: frebsd gelin putty den denemeyin frebsd`den bsdconfig yazın ve bıraktığım görselleri takip ederek DHCP Disabled ise pkg kurmanızı engelleyecektir enabled yapıp deneyiniz.
hata.png

dediğini yaptım pkg çalıştı fakat build ederken böyle bir sorunla karşılaştım şuan

cd /usr/src/gamesrc/Server bu konumu yapıştırıp gmake all çeker misiniz?

Bir de öyle deneyin.
galiba CinooSrc sourcesi ile alakalı bir durum dediğinizi yaptıktan sonra

hata:
cd src; gmake all
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/CinooSrc/Server/liblua/src'
gcc9 -O2 -g -Wall -I../include      -c -o lapi.o lapi.c
gmake[2]: gcc9: Command not found
<builtin>: recipe for target 'lapi.o' failed
gmake[2]: *** [lapi.o] Error 127
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/CinooSrc/Server/liblua/src'
Makefile:11: recipe for target 'all' failed
gmake[1]: *** [all] Error 2
gmake[1]: Leaving directory '/usr/src/CinooSrc/Server/liblua'
Makefile:19: recipe for target 'liblua' failed
gmake: *** [liblua] Error 2

böyle bir hata verdi

Merhaba,

İşlemleri buradan paylaşırsanız eğer aynı sorunu yaşayan farklı kişi/kişiler olduğunda çözüme ulaşabilirler :)
Sorun tarafımca çözüldü : Pkg kurulumu bsdconfig ayarlarından belirtiğim yollar ile DHCP Enabled edilerek pkg kuruldu src build almama sorunu ise kablosuz internet bağlantı olduğu için ip sorunu vardı kabloya geçince sorun ortadan kalktı.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri