Çözüldü freebsd 64bit server açılma sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

hiqermod

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba arkadaşlar serverimi 32bit freebsd de derleyip 64 bitte yayınlamak istiyorum fakat lib hataları alıyorum bir kaç tanesini çözebildim şuan şöyle bir hata alıyorum

hata:
db aciliyor...
/AltyapiSf/cores/db
ld-elf32.so.1: /usr/lib32/libstdc++.so.6: version GLIBCXX_3.4.21 required by /usr/jails/32bitjail/home/AltyapiServer/Srcs/Server/db/db_r40020 not found

freebsd13.0-Stable 64bit kullanıyorum game de değilde db de patlaması dikkatimi çekti.
Destek olan herkese şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Çözüm
neyaparsam yapiyim 64 bitteki dll problemini çözemedim freebsd64 bit sürümümün içerisinde derleyebilmek icin 32bitlik bir jail oluşturmuştum cmlinki oluştururken 32bitlik freebsdnin liblerinin directorysini gösterdim böylelikle çözüldü onun dışında bir çözüm oluşturamadım @Whistle hocama destekleri için teşekkür ediyorum öğrendiklerimle kendi çözümümü oluşturabildim
inceledim ve uyarlamaya başladım hata değişti

şuan sadece 1 tanesini bulamıyor
1643200360171.png

fakat lib32 nin içerisinde mevcut
1643200449623.png

aynı zamanda /usr/local/lib32/gcc9 un içerisinide kontrol ettim
1643200520863.png

burdada mevcut olduğunu gördüm

ve aynı şekilde lib listesine dikkatli bakarsak 2 tane libgcc_s.so.1 var 1 tanesini görürken diğerini görmüyor fenalardayım hocamm @Whistle :)

Belki direkt lib32 içerisinden aratıyordur. Symlink oluşturmayı denediniz mi?

neyaparsam yapiyim 64 bitteki dll problemini çözemedim freebsd64 bit sürümümün içerisinde derleyebilmek icin 32bitlik bir jail oluşturmuştum cmlinki oluştururken 32bitlik freebsdnin liblerinin directorysini gösterdim böylelikle çözüldü onun dışında bir çözüm oluşturamadım @Whistle hocama destekleri için teşekkür ediyorum öğrendiklerimle kendi çözümümü oluşturabildim

Çözüm
Aynı sorunu bende yaşadım bazen libler uyuşmuyor alttaki libi usr > lib32 içerisine atıp tekrar dener misiniz ?

Dosya Eklentileri

• libstdc++.so.6.rar
    514,7 KB · Gösterim: 13
Geri