[Fix] Debug Modu Uçuran Syserr (GetMotionDuration - Invalid Motion Key)

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Merhaba, her fileste bu sorun var mı bilmiyorum ama bende uzun zamandır var olan bir sorundu ve az önce bir bakınayım dedim.
Bazı fileslerde bu syserri direkt yorum satırına çevirip kapatmışlar ama benim içime sinmedi.(bkz: overfall)

Sorunu özetlemek gerekirse; oyunu debug modda açtığınız zaman görüş açınıza bir pazar girdiği zaman debug ekranında yüzlerce kez peş peşe şu hatayı veriyor:

Kod:
SYSERROR: CActorInstance::GetMotionDuration - Invalid Motion Key : 1, 1, 0
......
.....
..

Hata şuradan geliyor(GameLib/ActorInstanceMotion.cpp):

C++:
if (0 == pMotion->GetMotionCount())
    {
#ifdef _DEBUG
        Tracenf("CActorInstance::GetMotionDuration - Invalid Motion Key : %d, %d, %d",
                GET_MOTION_MODE(dwMotionKey), GET_MOTION_INDEX(dwMotionKey), GET_MOTION_SUB_INDEX(dwMotionKey));
#endif
        return 0.0f;
    }

Önce C++ üzerinden bir fix sağlayıp bu hatayı çözdüm ama fixten sonra sorunun altta yatan gerçek nedeni ortaya çıktı.
Asıl sebebi, pazara ait 00.msa dosyasında tanımlı olan privateshopwait.gr2 dosyasının pack içinde hiç bir yerde olmaması.

Bu durumda sorunu kökten çözmek için:

Pack içinden /npc2/privateshop/ dizinine girin ve burada bulunan 00.msa dosyasını açıp privateshopwait.gr2 olan kısmı wait.gr2 olarak değiştirin.(aynı dizinde wait.gr2 var zaten)

Aynı işlemi npc2/privateshop2/ klasörü için de uygulayın.

-> Eğer kaşmir kullanıyorsanız kaşmire ait dosyalar üzerinde değişiklik yapmanıza gerek yok.

O hata satırını yoruma çevirenler oluyor. Daha bunun gibi bir çok şeyi yorum satırına çevirerek çözdüğünü sananlar var.

Hatanın kaynağını bulup çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim

bende üşenip sonraya atmıştım daha bir kaç hafta öncesine kadar :) emeğine sağlık teşekkürler

Bu yapılan işlem sonrasıda client cpu kullanımı sapıtıyor. 100 120 adet pazarın açık olduğu bir haritada karakteri açın clienti alta atın cpu kullanımına bakın görev yöneticisinden cpu kullanımı git gide artıyor sonrasında clienti açtığınızda siyah ekranda kalıyor.

Bu yapılan işlem sonrasıda client cpu kullanımı sapıtıyor. 100 120 adet pazarın açık olduğu bir haritada karakteri açın clienti alta atın cpu kullanımına bakın görev yöneticisinden cpu kullanımı git gide artıyor sonrasında clienti açtığınızda siyah ekranda kalıyor.
Bu düzenlemeyi yapmadan önce bir sorun yoksa eğer syserden başka zaten waiti kullanamıyordu demi sadece syser yazıyordu?
motlist.txt açın
GENERAL WAIT 00.msa 100 silin.

Geri