Yardım Files'e Sistem Ekleme / Kaldırma

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Avenger

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selamın aleyküm öncellikle arkadaşlar bu forumda ilk postum, yanlışıkla bir kusurum olursa özür dillerim affınıza sığınmak isterim.

X forumlarında Milletin Özgüveninden ve Egosundan geçinilmiyor kimsenin kimseye yardım ettiği yok. Herkes kendi çıkarına göre iş yapıyor.

Buraya kayıt olmadan, gerek YouTube olsun, gerek kayıt olmadan postlara bakma olsun. Çok yardımcı oldu (anlatımlar) hiç bir şekilde Post açmadan,
Ve herkes herkese yardım etme peşinde. En azından ben böyle görüyorum. Ve buraya kayıt olmayı ve ( bildiğim şeyleri aktarmaya, bilmediğim şeyleri öğrenmeye) geldim. Umarım hepimize faydası olur.

Arkadaşlar elimde geliştirilebilir bir files var. / Sistem ekleme / Sistem sökme / Bilgim olmadığı için bu Filesi geliştiremiyorum. Her Forumda Metin2 hakkında A'dan Z'ye her şey paylaşılmış ama, Sistem ekleme / Sistem sökme / videosu ya da anlatımı olmamış. Sebebi nedir? ve Anlatımı ya da videosu varsa Lütfen postun altına yazarsanız çok memnun olurum kardeşler.

Ve bir ayrı soru daha sormak istiyorum Sistetm ekleme ve / Sökmek için, Gereken programlar bunlar mıdır?
Notepad++
Visual Studio

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Metin2 hakkında A'dan Z'ye her şey paylaşılmış ama, Sistem ekleme / Sistem sökme / videosu ya da anlatımı olmamış. Sebebi nedir?
Bence bunun sebebi, insanlar sadece x sistemini eklemeyi göstermektense, genel olarak metin2 nasıl çalışır bunu gösteriyorlar. Yani paylaşılan her sistemin nasıl eklenir videosu olması da bence fazla bir beklentidir. Kodların nasıl çalıştığını öğrenirsen sistem eklemek çok kolay olur, hatta kendin sistem yazabilirsin.
Ve bir ayrı soru daha sormak istiyorum Sistem ekleme ve / Sökmek için, Gereken programlar bunlar mıdır?
Bence o iki program yeterlidir.

Sistem ekleme zaten sistemin içindeki anlatımlardan yola çıkarak yapılır.
Notepad++ Visual Studio ve Game build sonrası sistem eklenmiş olur.

Sökmeye gelince de, öncelikle sistemin pack tarafını özellikle dikkatli incelemek gerekir. Ve sökme işini elle yapmak gerekiyor ve bunun için sadece Notepad++ yeterli.
Tabi bunun için sökülmesi istenen sistemin düzenli kalıplarla eklenmiş olması gerekir. (#ifdef vs.)
Böyle bir durumda o sistemin #ifdef tanımını hem game src hemde client src içinde aratarak bulunur ve ayıklanır.

En çok pack kısmı zorlayabilir. Pack kısmını da, syserr aldıkça sıra sıra çözülür. Yani özetle pat diye bir sistem hemencecik sökülmüyor :)

Bence bunun sebebi, insanlar sadece x sistemini eklemeyi göstermektense, genel olarak metin2 nasıl çalışır bunu gösteriyorlar. Yani paylaşılan her sistemin nasıl eklenir videosu olması da bence fazla bir beklentidir. Kodların nasıl çalıştığını öğrenirsen sistem eklemek çok kolay olur, hatta kendin sistem yazabilirsin.

Bence o iki program yeterlidir.
Değerli yorumun için çok teşekkürler yoldaşım fakat, hiç bir şekilde anlatımı olmadığı için bazı arkadaşlarımız ben dahil ne yapacağımızı bilmiyoruz. O yüzden kısa ve özet olsa bile bi anlatım insanların işine gelebilirdi benim düşüncem öyledir. Yanlışım varsa düzelt lütfen. Sonuçta göre göre baka baka, geliştirir insan kendini. :)

Sistem ekleme zaten sistemin içindeki anlatımlardan yola çıkarak yapılır.
Notepad++ Visual Studio ve Game build sonrası sistem eklenmiş olur.

Sökmeye gelince de, öncelikle sistemin pack tarafını özellikle dikkatli incelemek gerekir. Ve sökme işini elle yapmak gerekiyor ve bunun için sadece Notepad++ yeterli.
Tabi bunun için sökülmesi istenen sistemin düzenli kalıplarla eklenmiş olması gerekir. (#ifdef vs.)
Böyle bir durumda o sistemin #ifdef tanımını hem game src hemde client src içinde aratarak bulunur ve ayıklanır.

En çok pack kısmı zorlayabilir. Pack kısmını da, syserr aldıkça sıra sıra çözülür. Yani özetle pat diye bir sistem hemencecik sökülmüyor :)
Merhaba yöneticim, güzel yorumun için minnetarım. sana ulaşabileceğim Discord adresini bırakır mısın rica etsem?

Metin2 konusunda hiçbir fikrim yok açıkcası fakat hepbirlikte oluşturduğumuz platform için sarfettiğin bu güzel sözler için teşekkür ederim.Umarım daha uzun dönemler topluluğumuzun bir parçası olmaya devam edersin.Hoşgeldin.

Not: Forumumuzda diğer forumların isimlerini yazmanın bir sakıncası yok bu konuda bir kısıtlamamız yok.

Metin2 konusunda hiçbir fikrim yok açıkcası fakat hepbirlikte oluşturduğumuz platform için sarfettiğin bu güzel sözler için teşekkür ederim.Umarım daha uzun dönemler topluluğumuzun bir parçası olmaya devam edersin.Hoşgeldin.

Not: Forumumuzda diğer forumların isimlerini yazmanın bir sakıncası yok bu konuda bir kısıtlamamız yok.
Teşekkür ederim, hoşbulduk yöneticim eksik olma :)

Geri