Çözüldü Files Sunucuya Bağlama

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cemdmr1

Yeni Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar bu konularda bilgim fazla yok bi bilişimden files aldım ama memnun degilim ve hizmet alamıyorum alsamda çok bekliyorum bu yüzden forumlardan bi files bulup kendi filesimi yapmak istiyorum forumlardan indirdigim filesi nasıl kendi sunucuma bağlarım bu konuda video forum falan varmı varsa link atabilirmisiniz teşekkürler

Çözüm
Files kurulumlarına bakarak normal bir şekilde sunucuya kurulum yapabilirsiniz. Fakat şu kritirleri göz önünde bulundurmanız gerek:

- Filesın desteklediği freebsd sürümü, sunucu ile aynı olmalı.
- Filesın desteklediği gcc sürümü, sunucudaki ile aynı olmalı(build alabilmek için)
- Filesın desteklediği mysql sürümü sunucudaki sürümle aynı olmalı.

Ayrıca sunucunun builde izinli olup olmadığını da öğrenmeniz gerek. Eğer build yapmaya izin verilmiyorsa bilgisayarınıza sanal makine kurup files geliştirme işlemlerini sanal makine üzerinden yapmanız gerek. Daha sonrasında sanal makinede derlediğiniz game-db dosyalarını sunucuya atıp oyunu çalıştırırsınız. Tabi sürümlerin uyumlu olması şartıyla..
Yani bir hayli zahmetli bir iş açıkcası...
Files kurulumlarına bakarak normal bir şekilde sunucuya kurulum yapabilirsiniz. Fakat şu kritirleri göz önünde bulundurmanız gerek:

- Filesın desteklediği freebsd sürümü, sunucu ile aynı olmalı.
- Filesın desteklediği gcc sürümü, sunucudaki ile aynı olmalı(build alabilmek için)
- Filesın desteklediği mysql sürümü sunucudaki sürümle aynı olmalı.

Ayrıca sunucunun builde izinli olup olmadığını da öğrenmeniz gerek. Eğer build yapmaya izin verilmiyorsa bilgisayarınıza sanal makine kurup files geliştirme işlemlerini sanal makine üzerinden yapmanız gerek. Daha sonrasında sanal makinede derlediğiniz game-db dosyalarını sunucuya atıp oyunu çalıştırırsınız. Tabi sürümlerin uyumlu olması şartıyla..
Yani bir hayli zahmetli bir iş açıkcası.

Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi buradan inceleyebilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri