Yardım Files değiştim servere bağlanmıyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

muratgelen

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba test server için bilişimden server satın aldım ve forumlarda olan bi kaç files atarma denedim ama bütün adımları yaptıgım halde servere bağlanamıyorum siteye erişimim gidiyor ve site mysql bağlanamadı diyor ben navicata girebiliyorum

Yaptıgım adımlar winscp ile bağlanıp putty üzerinden game ve mysql doslarını siliyorum sonra aldıgım filesi aktarıyorum yeni clientin pack dosyalarını açıp bilişimden aldıgım serverimin ipsini yazıyorum kapatıyorum server sunucuya bağlanıyorken hata veriyor sonra acaba portlar mı farklı diye sitelerden indirdiğim hazır filesin ch1 portu benım portum ile farklı oldugu için packlardeki ch1 portunuda değiştim farklıydı yine olmadı sonra ise winscp ile bağlanıp game dosyasında ch1 dosyasına girip oradanda değiştim yine olmadı ne yaptıysam olmadı server sitesini oyuna nasıl bağlayabiliyoruz bu serveri nasıl açıcam site hata veriyor myql bağlanamadı diye

Navicata Metin2 ve Site 'nin SQL dosyalarını yükleyiniz baştan. İsterseniz team wiever'den yardımcı oluyum.

Dostum anladığım kadarı ile sorun şu işe çözümü bilişim hallediyor diye biliyorum
Oyuna giriyorsa sıkıntı yoksa sadece site ulaşılamıyor diyor ise bilişim şirketine su şekilde yazman lazım files değiştirdim siteme erisemiyorum yeni degistirdigin files üzerine sitemi aktif edebilirmisiniz dediğin zaman onlar aktif ediyordu tabi bilişimin sitesini kullanıyorsan
Eğer dediğin gibi ise aynısı bana oldu bende böyle çözmüştüm

Dostum anladığım kadarı ile sorun şu işe çözümü bilişim hallediyor diye biliyorum
Oyuna giriyorsa sıkıntı yoksa sadece site ulaşılamıyor diyor ise bilişim şirketine su şekilde yazman lazım files değiştirdim siteme erisemiyorum yeni degistirdigin files üzerine sitemi aktif edebilirmisiniz dediğin zaman onlar aktif ediyordu tabi bilişimin sitesini kullanıyorsan
Eğer dediğin gibi ise aynısı bana oldu bende böyle çözmüştüm
hayır servere bağlanırkende hata veriyor

Kardesm bence sen sorunun ile ilgili video çek kısa birşey onu seyredelim belki yardımcı olacak biri çıkar
dostum serverin game mysql dosyalarını siliyorum yeni bir filesin game ve mysql dosylarını yüklüyorum düzgün bir biçimde hazır filesin clientine packını açıp serverınfodan benım bilişimden aldıgım serverin ıp sini yazıyorum kapatıyorum ama sunucuya bağlanırken hata veriyor

Sitenin oyun veritabanına erişebilmesi için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacı var. Sen filesi değiştiğinde veritabanınıda değiştirmiş oluyorsun. Bu yüzden site, oyunun veritabanına bağlanamıyor. Siteye girdiğinde hata almanın sebebi bu. Sitenin oyun veritabanına erişebilmesi için Ftp üzerinden kullanıcı adı şifre değişikliği yapılması gerekiyor.

Eğer oyuna erişemiyorsan bir yerlerde hata yapmışsın demektir. Hatayı buradan tahmin etmek zor. Sorun pack dosyalarında olabilir. Files dosyalarında olabilir. Server başlamıyor olabilir. Tek tek kontrol etmek gerekiyor.

Sitenin oyun veritabanına erişebilmesi için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacı var. Sen filesi değiştiğinde veritabanınıda değiştirmiş oluyorsun. Bu yüzden site, oyunun veritabanına bağlanamıyor. Siteye girdiğinde hata almanın sebebi bu. Sitenin oyun veritabanına erişebilmesi için Ftp üzerinden kullanıcı adı şifre değişikliği yapılması gerekiyor.

Eğer oyuna erişemiyorsan bir yerlerde hata yapmışsın demektir. Hatayı buradan tahmin etmek zor. Sorun pack dosyalarında olabilir. Files dosyalarında olabilir. Server başlamıyor olabilir. Tek tek kontrol etmek gerekiyor.
cd /usr
rm -rf game
tar zxvf dosyaismi.tar.gz diyorsun yükleniyor

Mysql dosyasını ise filezilla'dan /var/db

Ardından putty geç

cd /var/db
rm -rf mysql
tar zxvf dosyanınismi.tar.gz

Kurulum Bittikten Sonra REBOT AT.

Bunların hepsini yapıyorum ilkte siliyorum dosyaları anlatıldıgı gibi siliniyor sonra yüklüyorum yükleniyor dosyalar aynı bu biçimde aldıgım filesin clientinden packı açıp ıp değişiyorum acaba portları falanda mı değişmeliyim ne yapalıyım anlamadım ki

Geri