Facebook Kapak Tasarımı Metin2

ProWhite

Üye
Üye
Yorumlarınızı bekliyorum :)

8N93aV.jpg

Deviantart:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Logoya bayıldım...
@StarkTR bu sizin alanınız düşünceleriniz nedir?

Şimdi fotoğrafa 2 açıdan bakmak istiyorum.

1.Açımız;Gerçek dünya
  • Eğer bu fotoğrafı bir sokakta görseydim, altın sarısı olan orta kısım çok ilgimi çeker ve incelemeye başlardım;Fakat incelememi yarım bırakarak yoluma devam ederdim.
1.1.Neden?

Çünkü altın gibi değerli bir maddenin rengi olan altın sarısı ve onun tonlarının kullanıldığı bir afiş benim oldukça ilgimi çektiği için ona bakıyordum fakat okumaya başladığımda kelime seçimlerinin kötü olması bana güvensizlik ve sıradanlık hissi verdi.

2.Açımız;Sanal Dünya,Metin2 Evreni
  • Bu fotoğrafı bir pvp forumunda veya facebookta görseydim şöyle bir bakar orta kısımda yazının arkasında kalan bölümü inceler ve mouse scroollunu kaydırmaya devam ederdim.
2.2.Neden?

Çünkü kullanınan textler o kadar sıradan cümleler ki;kasaba et pazarlar gibi!...Ayrıca bu bir tanıtım amaçlı çalışma olduğu için bizim yoğunlaştırılmamız gereken nokta arkaplan değil text'ler ve özellikle firma adı'dır.Ayrıca "SENDE ARAMIZA KATIL BOL BOL HEDİYE KAZAN" bu kısmı bu yazıyı yazarken 3.kez baktığımda gördüm, o kadar fazla sarı tonlar kullanılmış ki üzerine sarı renkte bir text geldiğinde ilk bakışta fark etmemişim bile.

Renkler ve insanlar üzerindeki etkisi hakkında internette bulunan makaleleri okumanı tavsiye ederim.

Not:Seni kötülediğimi düşünme lütfen sadece daha iyisini yapabil diye yolun erken safhasında küçük tüyolar veriyorum.

Geri