Çözüldü Event Flagları

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

rovatasatan

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle merhabalar arkadaşlar kendim bir quest yazıyordum ve sonrasında şunu farkettim ki mesela bazı serverlarda event yönetimi paneli olur o panelden kapatıp açabilirsiniz bende onun kodlarına bakınca örnekte verdigim gibi flag buldum ben kendi oluşturduğum questi nasıl o şekil flag içine alıcam yani çalıştırdıgım questin flagını oluşturmam gerekir mi ?
ÖR:
game . set_event_flag("hallowen",1)

Ben kendi oluşturacagım questte bu hallowen yerine yaptıgım questin açılıp kapanmasını istiyorum ben buna nasıl uyarlayacagım sadece ismini yazsam yetmez sanırım.

Şimdiden tüm yardım edenlere teşekkür ederim :):)

Çözüm
Şu şekilde kontrol edebilirsiniz.
Lua (Quest):
if game.get_event_flag("hallowen") == 1 then
    say("hallowen aktif")
end

Mesela questin oyuncuya sadece aktifken gözükmesini istiyorsanız;
Lua (Quest):
        when letter begin
                send_letter("Hallowen Event")
            end
        end
Event aktif ise questin açılmasını mı istiyorsunuz?

Hayır olay birazdaha değişik bu yapacagım questin içinde örnekteki gibi kodları kullanarak mesela hallowen questini kapatıp açabiliyosun o sondaki deger 1 ise açılıyor 0 ise kapanıyor bunu if komutlarıyla verip event yönetim paneli şekline getiriyorsun fakat benim aradıgım bu kapatıp açma flaglarına nasıl kendi kapatmak istedigim event questimi ekleyecegim.

Şu şekilde kontrol edebilirsiniz.
Lua (Quest):
    say("hallowen aktif")
end

Mesela questin oyuncuya sadece aktifken gözükmesini istiyorsanız;
Lua (Quest):
        when letter begin
                send_letter("Hallowen Event")
            end
        end

Çözüm
Peki bunu anlıyorum fakat bu başkasının oluşturdugu oto event sistemine kendim getirdigim bir eventi ekledigimde flagın içine ne yazacagım başından beri bunu bulmaya çalışıyorum. :D
Açıklama:
Oluşturdugum questte mesela "quest event312 begin" ile başladım ben bu questi o flagın içine sokmak istiyorum bu sefer event312 mi yazıcagım hallowen yazan yere yoksa flagların oldugu dosyaya bu event312 questi için flag mı oluşturmam lazım ki flagların dosyası varmı bilmiyorum. :D
Olmayan bir quest eventini sokucagım bu sisteme.

Event flagların dosyası yok. Bunlar geneldir. Her yerde aynı şekilde yazabilirsiniz :)
setqf ile kullanıcıya özel tanımlananlarda questten queste farklılık vardır sadece.

game.set_event_flag ile istediğiniz event flag oluşturabilirsiniz.
Örnek;
Lua (Quest):
game.set_event_flag("rovatasatan", 1)

Bu oluşturduğunuz flagı oyunun her yerinde. Kaynak kodlarıda dahil olmak üzere erişebilirsiniz. Verdiğiniz isim benzersiz olmalı. Aynı ismi kullanan başka event flag varsa çakışmalar olabilir.
İyi çalışmalar dilerim. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri