Yardım envanter sistemi ve hızlı menü sistemi değişikliği

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

yasar1940

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Hali hazırda aktif olan envanterimde birkaç değişiklik yapmak istiyorum
örn :

1. -) kapalı görünen kostüm penceresindeki 2 slotun iconunu açık yapmak ( kullanılıyor ama icon olarak kapalı )
2. -) envanterdeki tılsım ve eldiven kısmı yerine onları yüzük olarak değiştirmek ve ek 1 slot açmak
3. -) hızlı menüyü f5 den envanter yanına taşımak

Yapmak istediğim sistem değişikliği bunlardır sizce hangi dosyalar üzerinden bunlara ulaşabilirim onları bilsem diğer araştırmalar sonucu bişeyler değiştirebilirim diye düşünüyorum veyahut vakti müsait olan anlayan birisi varsa dc den ufak bi yardımda bulunabilirse sevinirim.

1701159625037.png

1. sorun için photoshop kullanarak slotları boş slotla değiştirebilirsiniz.
2. sorun için aynı şekilde photosop kullanıp diğer slotuda nereye açmak istiyorsanız oraya bir boş slot görünümü daha ekleyebilirsiniz. görünümü ekledikten sonra uiscript veya localenin içindeki inventorywindow dosyanızdan kordinatlara göre yüzüğü oturtmanız gerekicek.
3. sorun için game pyden uiinventorye yeni class açmak gerekir sanırsam. biraz uğraştırabilir.

1. sorun için photoshop kullanarak slotları boş slotla değiştirebilirsiniz.
2. sorun için aynı şekilde photosop kullanıp diğer slotuda nereye açmak istiyorsanız oraya bir boş slot görünümü daha ekleyebilirsiniz. görünümü ekledikten sonra uiscript veya localenin içindeki inventorywindow dosyanızdan kordinatlara göre yüzüğü oturtmanız gerekicek.
3. sorun için game pyden uiinventorye yeni class açmak gerekir sanırsam. biraz uğraştırabilir.
şuan için 1 ve 2 yi yapabilsem kafi aslında photoshop üzerinden envanter resmini düzenledikden sonra hangi dizin üzerinde aktif olan envanteri bulup değiştirebilirim hangi dizinlerde olduğunu bilmiyorum ilk deneyimim

şuan için 1 ve 2 yi yapabilsem kafi aslında photoshop üzerinden envanter resmini düzenledikden sonra hangi dizin üzerinde aktif olan envanteri bulup değiştirebilirim hangi dizinlerde olduğunu bilmiyorum ilk deneyimim
genellikle etc dosyasının içinde aşağıdaki dizinde olur

"d:/ymir work/ui/equipment_bg_with_ring.tga",

kendi dosyanın yerini öğrenmek istiyorsan inventorywindow.pyye girip aşağıdaki kod yardımıyla bulabilirsin.

Kod:
                ## Equipment Slot
                {
                    "name" : "Equipment_Base",
                    "type" : "image",

"x" : 10,
                    "y" : 33,

"image" : "d:/ymir work/ui/equipment_bg_with_ring.tga",

"children" :

hocam söylediğiniz dizinde envanter resmi bu şekilde kayıtlı görünüyor ama oyun içerisinde yukarda paylaştığım gibi neyden kaynaklı acaba
1701161651839.png

locale içinden çekiyodur belki bende ordan çekebiliyo bazen locale/tr/ui/costume

bu arada hangi files bu indirip hızlı menüyü sökmem lazım 😂😂

evet öyleymiş knk buldum sonunda uzattım slot filan eklemeyide başardım ama şuan eklediğim slotu aktif etmeyi araştırıyorum :D
siberdizayn blanka knk
ücretlimi aldın bi yerden mi buldun acaba slotu aktif etmek için biraz karışık yöntem olabilir bi video vardı dur bakayım

teşekkür ederim brom yapamadığım bi alan olursa yardımını alabilirim müsait olursan :)
bende aynı yeni sayılırım çok bilgim yok ama bildiğim kadar destek olurum bu işlere başlayanlarda bilerek başlamıyolar hep yardım alarak araştırarak deneyerek ekleyip kaldırarak yapıyolar bir files üzerinde uzun bir süre geçirince birçok şeyini öğreniyosun.

bende aynı yeni sayılırım çok bilgim yok ama bildiğim kadar destek olurum bu işlere başlayanlarda bilerek başlamıyolar hep yardım alarak araştırarak deneyerek ekleyip kaldırarak yapıyolar bir files üzerinde uzun bir süre geçirince birçok şeyini öğreniyosun.
aynen öyle knk kimse anadan doğma öğrenmedi zaten boza boza yapacaz bişeyler :D

Geri