Emniyet Genel Müdürlüğü, 3 Bin 250 Polis Alımını İptal Etti

Tahagcs

Taha
Üye
Ticaret Puanı
0
Üniversite mezunu 3 bin 250 adayın asıl, 975 adayın ise yedek olarak alınacağını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü, talebe alımına ilişkin bütün işlemleri iptal etti.
emniyet-genel-mudurlugu-3-bin-250-polis-alimini-iptal-etti.jpg

Geçtiğimiz ay Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 14'üncü devre eğitimlerine, üniversite mezunu 130'u bayan olmak üzere 3 bin 250 adayın asıl, 975 adayın ise yedek olarak alınacağını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün talebe alımına ilişkin bütün iş ve işlemlerin yapılan ilan ile iptal edildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu sene içerisinde başlayacak 14'üncü devre polis iş eğitimlerine, 2013 ve 2014 seneleri Kamu Personel Seçme Sınavı P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen vatan dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecekleri belirtilmişti. Açımlamada, "Adaylar, ikamet ettikleri ildeki güven müdürlüğü eğitim şube müdürlüğüne, 13 ve 24 Ekim 2014 tarihleri arasında, istenen belgelerle beraber şahsen başvurabilecekler. Müracaatların 24 Ekim saat 17.00'de sona ereceğinin hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "14'üncü devre polis iş eğitimlerine 3 bin 120 erkek, 130 bayan, yekün 3 bin 250 namzet asıl olarak alınacak, bu miktarların yüzde 30'u olan 936 erkek, 39 bayan yekün 975 namzet yedek olarak belirlenecek. Eksik vesika veya posta yolu ile ya da müracaat zamanı geçtikten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adayların, katılacakları bölge merkezleri ve tarihleri 24 Kasım 2014 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın '
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
' internet adresinden ve vilayet güven müdürlüklerince ilanen adaylara duyurulacaktır." ifadeleri yer almıştı.

YÜZLERCE ADAY MÜRACAATA HAZIRLANIYORDU

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün duyurusu üzerine yüzlerce polis adayı vilayet güven müdürlüklerine başvuru etmeye hazırlanıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamada, 14 üncü devre Polis Meslek Eğitimi'ne talebe alımına ilişkin bütün iş ve işlemler ile yapılan ilan iptal edildiğini duyurdu. Açıklamada, "14 üncü devre Polis Meslek Eğitimi için yeni bir planlama yapılması durumunda ilanen duyurulacaktır." denildi.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri