Elite Dangerous: A file has failed to load after multiple attempts as direct3d cannot lock a buffer ERROR Lang: EN / TR

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Admin
Geliştirici

TR: Elite Dangerous: A file has failed to load after multiple attempts as direct3d cannot lock a buffer hatası çözümü.

Elite Dangerous tam ekran ile birlikte çift monitör kullanımında bu hatayı verebiliyor sıklıkla.Çözüm oldukça basit aslında.

1. Monitörlerden birinin bağlantısını kesin.
  2. Oyunu açın
  3. Ayarlara girin ve oyunu tam ekran olarak ayarlayın.
  4. Kaydedin ve oyunu kapatın, ardından monitörü geri takın.

Not: Eğer CPU'nuz overclock edilmişse güncellemeniz gerekebilir, Frontier overclock sevmez :)

Alternatif Çözüm:

• Oyun dosyalarının bütünlüğünü hem steam'de hem de başlatıcıda doğrulayın.
  • DirectX'in güncel olduğundan emin olun. (DXDIAG)
  • Visual C ++ Runtime'ın güncel olduğundan emin olun.
  • .NET Runtime'ın güncel olduğundan emin olun.

EN:Elite Dangerous: A file has failed to load after multiple attempts as direct3d cannot lock a buffer ERROR Solved.

The game seems to have a weird interaction with fullscreen and two monitors setups.
  1. Unplug one of the monitors
  2. Run the game and go to settings and change fullscreen to borderless.
  3. Save changes, close the game, plug the monitor and everything should be good to go.
  4. Underclocking the GPU and reinstalling drivers wasn't needed.

Alternative Solution

• Verify integrity of game files in both, steam and the launcher.
  • Make sure DirectX is up to date (DXDIAG)
  • Make sure Visual C++ Runtime is up to date
  • Make sure .NET Runtime is up to date

{ TR: Kaynak: } { EN: Source: }
  • { TR: Wven (steam kullanıcısı) } { EN:Wven(Steam User) }
  • { TR: Frontier Oyuncu Destek Birimi Geri Bildirimi } {EN:Frontier Player Support Unit }

Oyun ben de 2. monitör de normal çalışırken suyunu çıkarayım deyip 3D olarak oynamak için TV ye bağladım. Çalıştı ama tekrar 2. monitöre bağladığımda yukarıdaki hatayı verdi. Bana çare olan çözüm ise, güncelleme değil ama ekran kartı sürücülerimi DDU ile kaldırıp tekrar kurmam oldu. Tabi her iki (Amd Raden hd 8750 ve İntel Hd Graphics Family) ekran kartı sürücümü de.

Geri