Uygulandı: Editor Hakkında.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

AhmetTeyfik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
@Whistle hocam bu editör tab ayarlarını bozuyor .... çeviriyor. Buda pyhon da kod paylaşırken hatalara neden oluyor bunun bir ayarı yok mu ?

Çözüm
Aradan baya bi zaman geçmiş olmasına rağmen tab karakterinin düzgün gözükmeme sorunu çözdüm.
Şimdilik sadece python'da yaptım bu düzenlemeyi. Gerekli görülürse diğer kod dillerinde olabilir. Şuraya örnek bir python kodu bırakıyorum. Kontrol edebilirsiniz. (üye girişi yapmalısınız)

Python:
class Whistle:
    def __init__(self):
        print("Merhaba Whistle")

Eski içeriklerde de tab karakteri gözükecek artık. Python kodlarını eklerken kod türünü python olarak seçmeyi unutmayın aksi halde tab karakteri yine gözükmeyecektir.

Bu öneri yerine getirildiği için mesajımı çözüm olarak işaretliyorum.
Editör'de yazarken tab karakteri destekleniyor ancak mesaj kısmında tab karakterleri boşluk karakterine çevrilir. Görünüş olarak bir bozulma olmuyor ancak Metin2 için paylaşılan python kodlarını eklerken tab ayarlarını yapmak gerekiyor.

Mesaj içerisinde de tab şeklinde kaydetmesi için sistemi kurcalayacağım.

Aslında notepad++ üzerinde ctrl+a yapıp tab a basarsanız tab a çeviriyor :)

Çözüm yolları elbet mevcut ancak amacımız mümkün olduğunca en iyi şekilde yayıncılık yapmak. Her ne kadar kodları bozmasa da tab karakterinin desteklenmesi gerekiyor.

Aradan baya bi zaman geçmiş olmasına rağmen tab karakterinin düzgün gözükmeme sorunu çözdüm.
Şimdilik sadece python'da yaptım bu düzenlemeyi. Gerekli görülürse diğer kod dillerinde olabilir. Şuraya örnek bir python kodu bırakıyorum. Kontrol edebilirsiniz. (üye girişi yapmalısınız)

Python:
class Whistle:
    def __init__(self):
        print("Merhaba Whistle")

Eski içeriklerde de tab karakteri gözükecek artık. Python kodlarını eklerken kod türünü python olarak seçmeyi unutmayın aksi halde tab karakteri yine gözükmeyecektir.

Bu öneri yerine getirildiği için mesajımı çözüm olarak işaretliyorum.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri