İstek Dungeon Info System

Konu sahibinin aradığı materyalleri bulmasına yardımcı olmak için konuya yorum yazabilirsiniz.

ggns7

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, çalıştığından emin olduğunuz Dungeon Info System var mı elinizde?

Birkaç paylaşım gördüm araştırınca, ama onlarda sorun yaşıyorum.

Paylaşılanların tamamında duration (Kalan Süre, Soğuma Süresi) çalışmıyor. Satışını yaptığımdan dolayı çözümü veremiyorum fakat eğer source tabanlı kullanıyorsanız kalan zamanı returnlemeniz lazım. Eğer dungeonlib olanını kullanıyorsanız; çıkış zamanını dungeonlib'e returnleyip clientten dungeondata'ya tanıtıp uidungeoninfodan remaining time fonksiyonuyla geriye doğru saydırmanız lazım. Kısaca mantık bu.

Paylaşılanların tamamında duration (Kalan Süre, Soğuma Süresi) çalışmıyor. Satışını yaptığımdan dolayı çözümü veremiyorum fakat eğer source tabanlı kullanıyorsanız kalan zamanı returnlemeniz lazım. Eğer dungeonlib olanını kullanıyorsanız; çıkış zamanını dungeonlib'e returnleyip clientten dungeondata'ya tanıtıp uidungeoninfodan remaining time fonksiyonuyla geriye doğru saydırmanız lazım. Kısaca mantık bu.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Keşke problem soğuma süresi falan olsaydı :) Kurulumda problem yaşıyorum. Sistemi yazan arkadaş kodda hata yapmış veya bozup paylaşmış.

Birinde şu hatayı alıyorum:
Kod:
0924 04:30:25628 ::
uiDungeonInfo.py(line:70) LoadDialog
ui.py(line:2723) GetChild

DungeonInfo.LoadDialog.GetChild - <type 'exceptions.KeyError'>:'DungeonButtonBoard'
Diğerinde ise source kısmında hata alıyorum:
Kod:
DungeonInfo.cpp: In member function 'bool DungeonInfo::IsValidTeleportLocation(int, int) const':
DungeonInfo.cpp:51: error: a function-definition is not allowed here before ':' token
DungeonInfo.cpp:56: error: expected primary-expression before 'return'
DungeonInfo.cpp:56: error: expected `;' before 'return'
DungeonInfo.cpp:56: error: expected `)' before 'return'
DungeonInfo.cpp: In member function 'void DungeonInfo::UpdateDungeonRank(CHARACTER*, int, int)':

Bu hataların her ikiside geliştirici kişi tarafından yazılan koddan çıkıyor.
2 farklı hata, 2 farklı sistem.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Birinde şu hatayı alıyorum:
Kod:
0924 04:30:25628 ::
uiDungeonInfo.py(line:70) LoadDialog
ui.py(line:2723) GetChild

DungeonInfo.LoadDialog.GetChild - <type 'exceptions.KeyError'>:'DungeonButtonBoard'
Diğerinde ise source kısmında hata alıyorum:
Kod:
DungeonInfo.cpp: In member function 'bool DungeonInfo::IsValidTeleportLocation(int, int) const':
DungeonInfo.cpp:51: error: a function-definition is not allowed here before ':' token
DungeonInfo.cpp:56: error: expected `;' before 'return'
DungeonInfo.cpp:56: error: expected `)' before 'return'
DungeonInfo.cpp: In member function 'void DungeonInfo::UpdateDungeonRank(CHARACTER*, int, int)':
Mobilde olduğum için kesin bir yorum yapamıyorum şu anda fakat source kısmında yanlış eklemiş olabilirsiniz. Kod bloğunu dahil eder misiniz source kısmı için?
1. Hata için de uiscript dosyasındaki dungeoninfo boardının childeren değişkenini DungeonButtonBoard diye çekmiş, uiscriptteki dungeoninfo dosyanızda DungeonButtonBoard diye bir şey var mı?

Mobilde olduğum için kesin bir yorum yapamıyorum şu anda fakat source kısmında yanlış eklemiş olabilirsiniz. Kod bloğunu dahil eder misiniz source kısmı için?
Bu dosyada hiçbir şekilde değişiklik,ekleme yapmadım. Sadece source'a attım.
İlgili fonksiyon:
Kod:
bool DungeonInfo::IsValidTeleportLocation(int x, int y) const
{
    for (const auto& entry : dungeonTable)
    {
        if (entry.map_coords[0] == x && entry.map_coords[1] == y)
            return true;
    }
    return false;
}

Bu dosyada hiçbir şekilde değişiklik,ekleme yapmadım. Sadece source'a attım.
İlgili fonksiyon:
Kod:
bool DungeonInfo::IsValidTeleportLocation(int x, int y) const
{
    for (const auto& entry : dungeonTable)
    {
        if (entry.map_coords[0] == x && entry.map_coords[1] == y)
            return true;
    }
    return false;
}
Direk source e mi attınız bu dosyayı

Pardon mobilde olduğum için görmemişim dosyayı, dungeoninfo.cpp dosyanızı dahil eder misiniz

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Screenshot_9.png

Bir de uidungeoninfo.py dosyanızı ekler misiniz paste ile

Python tarafındaki hata biraz daha ilginç geliyor bana :)
self.GetChild fonksiyonuna verilen string argüman ("DungeonButtonBoard") aslında ne?
Bunu neden veriyoruz onu bilsek daha kolay olacak. İnternette ThinBoardCircle class'ı eksik olduğundan diyorlar
ama o class'ı ekleyince de değişen bir şey olmuyor (ki olsa şaşarım).

LoadDialog'da dungeonların sol taraftaki listelenme sırası DungeonButtonBoard, sağ taraftaki açıklama thinboard. Yani keşke bilgisayarda olsam yardımcı olurdum fakat şuan görebildiğim tek şey tüm child'lar sırayla eklenmiş sadece
Python:
self.dungeonButtonBoard = self.GetChild("DungeonButtonBoard")
            self.dungeonButtonThinBoard = self.GetChild("DungeonButtonThinBoard")
Şu 2si hariç, alttakini üste alıp deneyebilir misin? Başka bir şey gelmedi aklıma açıkcası.

Bu arada evet, thinboardcircle class ı yoksa eklemen gerekiyor ui.py'ye

LoadDialog'da dungeonların sol taraftaki listelenme sırası DungeonButtonBoard, sağ taraftaki açıklama thinboard. Yani keşke bilgisayarda olsam yardımcı olurdum fakat şuan görebildiğim tek şey tüm child'lar sırayla eklenmiş sadece
Python:
self.dungeonButtonBoard = self.GetChild("DungeonButtonBoard")
            self.dungeonButtonThinBoard = self.GetChild("DungeonButtonThinBoard")
Şu 2si hariç, alttakini üste alıp deneyebilir misin? Başka bir şey gelmedi aklıma açıkcası.
Şuan gcc sürümünü yükseltmeye çalışıyorum. Yarın çok erken kalkam gerekiyor. Eğer vaktim kalırsa bunu da deneyeceğim, olmazsa yarın işten gelince denerim. Olur mu :)

Geri