Yardım Drop yazıları hakkında

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

MEKA

Discord: mekaprojects
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Grafiker
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Her ışınlandıgımızda Exp yang item dropları arttırıldı yazıyor bunları normal droplarda iken örnek vereyim normal drop olarak 100 ayarladık 100 oldugu zaman bu yazılar çıkmayacak fakat %15 arttırdıgımızda Yang dropları %15 arttırıldı yazacak böyle birşey nasıl ayarlarım ?

Varsayılan olarak ne kadar arttırıldığı yazıyor normalde

Yanlış anlatmış olabilirim örnegin dropları 150 yaptım bu benim varsayılan drobum olcak droplar 150 ayarlı ise ışınlandıgımızda vs. yazılar çıkmayacak fakat 175 yaptıgımızda %25 arttırıldı yazacak

Bunun için düzenleme yapmanıza gerek yok. Lonca droplarondan bağımsız genel olarak ayarlanabiliyor.

Şu komutu oyundan yazın
/e mob_exp 150
Bunu yazınca genel olarak exp %50 daha fazla gelecek ama herhangi bi duyuru yazısı çıkmayacak.

Daha sonra lonca droplarını %25 arttırabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz gibi olacaktır :)

Yarın deniyip yazarım bunu yang item için nasıl yapmam gerek ? birde %25i geri 0 yaptıgımızda bu yazılar gitmiş olacak mı ?

Evet gidecek. Bir önceki mesajımı düzenledim. Sayfayı yenileyip tekrardan okuyabilirsiniz :)

Exp, yang ve item için ise şunlar;
mob_exp -> Tecrübe puanı oranı
mob_item -> eşya düşme oranı
mob_gold -> Yang düşme oranı
mob_gold_pct -> Çoklu yang düşme oranı

Bu arada bunların hepsi varsayılan olarak 100’dür.

Teşekkürler ögleden sonra deniyecem denedikten sonra son durumu yazarım ona göre kilitlersiniz

Edit : varsayılan degerleri bana fazla gelir ise bu degerleri degistirmek mümkünmüdür ?

Düşürebilir ve yükseltebilirsiniz. Sadece 100 normal değeri.

Şöyle açım bu durumu. 100 olarak ayarlı olması demek mob_proto’da ayarlı olan exp ve yang düşme oranları ile aynısıdır. Protolarla tek tek uğraşmak yerine rate oranlarını değiştirebilirsiniz.

Kusura bakma bu konuda bilgim yok rate oranlarını biraz açıklama şansınız var mı? belirli query kodlarını girerek toplu şekilde mob yang exp oranlarını ayarlamak mevcut onun dışında bilmiyorum

Önceki mesajımda dediğim gibi gm komutu yazar gibi bunları yazarsanız serverin drop oranları değişir. Çalışıp çalışmadığını çok uç oranlar vererek deneyebilirsiniz

Geri