Yardım Directx9 Zemin bozulması hak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xxsehabe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,
Azura Files ile karşılaştırma yaparak directx9 sürümüne geçiş yaptım ancak 2.clienti açınca yerdeki zeminde bozulmalar oluyor. Tek client açıkken hiç bir problem yok. Bunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Eklentileri

• bb.png
    bb.png
    1.015,7 KB · Gösterim: 75
Ben de azuradan çekerek güncellemiştim. Bugüne kadar 2 defa dx9 güncellemesi yaptım ama hiç zemin bozulması yaşamadım nedense. Hatta güncellemeden sonra 4-5 üst üste client açtım yinede bir şey olmadı. Bence bunun sebebi VS yapılandırma ayarlarıyla alakalı.
Debug-Distribute-Release modlarını ayrı ayrı derleyip dene, eğer bir tanesinde (release yüksek ihtimal) düzgün çalışırsa, bu ihtimal daha da güçlenir.
Kodlamada herhangi bir hata olsa zaten build alınamaz, build alınabildiğine göre kodlarda sıkıntı olması düşük ihtimal.
Ama yinede direct8 dosyalarını silmediysen sil ve tekrar sıfırdan build al, eğer kodlarda directx8 olarak kalan yerler varsa dosyalar silindiği için hata verecektir. Oraları da düzenlersin.

Ben de azuradan çekerek güncellemiştim. Bugüne kadar 2 defa dx9 güncellemesi yaptım ama hiç zemin bozulması yaşamadım nedense. Hatta güncellemeden sonra 4-5 üst üste client açtım yinede bir şey olmadı. Bence bunun sebebi VS yapılandırma ayarlarıyla alakalı.
Debug-Distribute-Release modlarını ayrı ayrı derleyip dene, eğer bir tanesinde (release yüksek ihtimal) düzgün çalışırsa, bu ihtimal daha da güçlenir.
Kodlamada herhangi bir hata olsa zaten build alınamaz, build alınabildiğine göre kodlarda sıkıntı olması düşük ihtimal.
Ama yinede direct8 dosyalarını silmediysen sil ve tekrar sıfırdan build al, eğer kodlarda directx8 olarak kalan yerler varsa dosyalar silindiği için hata verecektir. Oraları da düzenlersin.
Maalesef ki hiç bir şey değişmedi. Debug ve release ile derledim.

Maalesef ki hiç bir şey değişmedi. Debug ve release ile derledim.
Bu sorunu yaşayan çok kişi var ama sebebini bulan kimse yok. O yüzden akla gelen her ihtimali değerlendirmek açısından ekran kartı driver panelinden ayarları kurcalayıp tekrar tekrar dene istersen. Eğer harici ekran kartın varsa ve exeyi harici ekran kartı ile açılacak şekilde ayarlamadıysan hala dahili ekran kartı üzerinden çalışıyordur, o yüzden ilk olarak dahili ekran kartının driverini kurcala derim. Benim laptop baya eski, haliyle Intel HD Driver var ve 3B ayarları şu şekilde:
asdsa.jpg

Eğer işe yaramazsa Directx'in AreaTerrain.cpp ile bağlantılı olan kısımlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.

Geri