Çözülemedi Directx9 güncellemesi

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cobo54

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, directx9 güncellemesi yapmak istiyorum ancak yeterli kaynak bulamadım. Elinde olan ya da bilgisi olan var mı acaba?

İnternette bir kaç tane bununla ilgili kaynak var ancak sanıyorum ki hiç biri tam güncelleme değil. Yüzeysel olarak güncellenmiş oluyor.
Ek olarak bu anlatımları uygulayınca kimine göre değişiklilik göstererek bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Texture bozulması vs gibi. Ya da client içinde görüntü kayması gibi. Hiç denemedim ama bu ve benzerini yaşayanları gördüm. Dx9 güncellemesini bende uygulamayı isterdim ancak sağlam bir kaynak olmadan uğraşmak istemiyorum :)

İnternette bir kaç tane bununla ilgili kaynak var ancak sanıyorum ki hiç biri tam güncelleme değil. Yüzeysel olarak güncellenmiş oluyor.
Ek olarak bu anlatımları uygulayınca kimine göre değişiklilik göstererek bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Texture bozulması vs gibi. Ya da client içinde görüntü kayması gibi. Hiç denemedim ama bu ve benzerini yaşayanları gördüm. Dx9 güncellemesini bende uygulamayı isterdim ancak sağlam bir kaynak olmadan uğraşmak istemiyorum :)
Tam bir yükseltme olmuyor doğru. Fakat iyileştirme oluyor. Gpu ve Cpu kullanımında düşüş ve harici ekran kartını kullanabilmeye imkan sunuyor.

Tam bir yükseltme olmuyor doğru. Fakat iyileştirme oluyor. Gpu ve Cpu kullanımında düşüş ve harici ekran kartını kullanabilmeye imkan sunuyor.
Attığınız linktekini ne zaman kursam oyuna girişte problemler yaşıyorum. Dikkatli de kursam aynı sorun oluyor. + olarak rendertarget'e bir türlü uyarlayamadım.

Oyun normalde 5mb ama bu işlemi yaptığımda nedense 4 mbye boyutu düşüyor bir şeyler eksiliyor oyuna giriş yapılmıyor.
Giriş yapamıyorsun anlıyorum ama ne hata veriyor onu belirt ki çözelim. Giriş yapmıyor diyorsun ama bin türlü oyuna girmeme sebebi var sen ne hata alıyorsun onu belirtmelisin.

bence bu dx9a taşıma olayı böyle sistem ekler gibi ekle kaldırla olucak bir iş değil. directx8 directx9a geçerken neleri kaldırmış neleri eklemiş neyin adını ne yapmış gibi bir sürü şeyi bilmek, yani konuya hakim olmak gerekiyor. faydası olduğunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. fakat bunu eksik yapmakta oyuna ciddi hasarlar verebilir. burdaki lafım kimseye değil fakat ciddi bir yazılım bilginiz ya da büyük çaplı bir oyun projeniz yoksa bunu denemeyin.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri