Çözüldü Directx9 Geçerken Hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
uzun zaman sonra tekrar eklerken böyle bir hatayla karşılaştım. bakıyorum bakıyorum bir sorun göremiyorum. eklemelerimin hepsini kontrol ettim bir hata da gözükmüyor. bu hatayı geçsek belki asıl hata veren yerden verecek ama orayada gelemiyorum işte. yardımcı olabilecek var mı?

1706967716259.png

bu hatanın yönlendirmesinide şuraya veriyor

1706967747069.png

Çözüm
Proje ayarlarından C/C++ > All options kısmını açıp "Conformance mode" ayarını "no" olarak değiştirirsen build sırasında hata veremesini engellemiş olursun, bunun dışında hata veren satırlardaki & ile aktarılan vektör gibi verileri bir değişken üzerine taşırsanda hataları tamamen çözmüş olursun. Örnek;

raw
1706970387047.png

bu kodu kapatarak ve

1706970399348.png

bu iki kodu chat gpt yardımıyla oluşturarak sorunu çözmesemde build alabildim. fakat bunların sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. kod konusunda uzmanlar neyi yanlış yaptığımı nerede hata olduğunu bildirebilirler mi ?

Proje ayarlarından C/C++ > All options kısmını açıp "Conformance mode" ayarını "no" olarak değiştirirsen build sırasında hata veremesini engellemiş olursun, bunun dışında hata veren satırlardaki & ile aktarılan vektör gibi verileri bir değişken üzerine taşırsanda hataları tamamen çözmüş olursun. Örnek;

raw

Çözüm

raw
hemen deniyorum.

raw
denedim ve evet hata vermedi eski haline çevirdiğimde kodları. fakat bu değişken üzerine taşıma işine de bakacağım. çok teşekkürler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri