Çözüldü Debug moddaki DumpProto'nun kapattığı item_proto'yu Release moddaki DumpProto kapatmıyor.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Sorum başlıktan da anlaşılacağı üzere eğer DumpProto'yu release modda derlersem, item_proto'yu kapatmıyor. Ancak debug modda kapatıyor. Ve debug modda kapatılan item_proto ile oyun da çalışıyor. DumpProto penceresi çok hızlı kapandığından hata vesair var mı yakalayamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim? Kraizy.tgz içindeki mainline/tools içindeki DumpProto'yu kullanıyorum.

Sanırım bir şeyler buldum. Mainline'da item_belt yok. Ancak item_proto'da var. Bu yüzden belt itemlerini protodan sildim ve problem düzeldi.

Çözüm
Bu tür araçları debug modda kullanmak daha çok tercih edilir. (Sadece Metin2 için değil)
Çünkü olası bir sorunda, sorun hakkında daha fazla bilgi verme potansiyellerine sahip olurlar. Bu yüzden olsa gerek debug moda öncelik vermişler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri