Çözüldü Count_İtem Çoklu Kullanım

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

rovatasatan

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar arkadaşlar pc.count_item komudunu çoklu kullanmak istiyorum tek tek else if içine soktum fakat çok uzun bir kod olabilir bu yüzden böyle bir çoklu kullanım var ise yardım ederseniz sevinirim.
ÖR:
elseif pc.count_item(00001) < 1 then
say_title("Yu-Hwan")
say("")
say_reward("Envanterinde gerekli olanları bulamadım.")
istedigim şey 00001 den 00011 e kadar itemleri tek kod içinde kontrol etmesi 1 tane olması lazım olacak.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :) :) :)

Çözüm
Şu şekilde deneyebilirsiniz
Lua (Quest):
elseif pc.count_item(00001) >= 1 and pc.count_item(00002) >= 1 and pc.count_item(000011) >= 1 then

Bu eklenen her itemden bir tane olması gerekecek. Sadece herhangi birinden bir tane olmasını istiyorsanız and olan yerleri or ile değiştirebilirsiniz.
Şu şekilde deneyebilirsiniz
Lua (Quest):
elseif pc.count_item(00001) >= 1 and pc.count_item(00002) >= 1 and pc.count_item(000011) >= 1 then

Bu eklenen her itemden bir tane olması gerekecek. Sadece herhangi birinden bir tane olmasını istiyorsanız and olan yerleri or ile değiştirebilirsiniz.

Çözüm
remove_item direk siliyor yalnız. Kontrol için kullanamazsınız onu.
Kontroller için eklenen fonksiyonlar ve işlevler için eklenen fonksiyonlar vardır.
count_item daha çok kontroller için kullanılır.
remove_item, give_item gibi fonksiyonlar ise işlev için kullanılır.
Kısaca oyunun verdiği her fonksiyonu koşullarda kullanamazsınız

Yani birbirine bağlamak yerine peş peşe yazmak daha mantıklı diyosunuz tek kontrol için kullanmayacagım zaten mesela itemleri kontrol edecek ve sonrasında var ise bu itemleri silip sandık verecek :D amacım bu yani benim istedigimde hani tek tek silme olmasın direk tekde silsin kod olarak ama birşey farketmez sanırım

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri