Yardım Çocukluk Hayalimi Gerçekleştireceğim

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

onXer

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Genç bir bilgisayar mühendisiyim. Tamamen kendi hevesim olduğu için kendi başıma bir ws'lik mt2 pvp server kurmak istiyorum. Bir sunucu aldım aşağıdaki ISOlar mevcut kurulum yapabileceğim. Bunlar dışında önereceğiniz bir server filles var mıdır? WS lik olursa çok güzel olur :D teşekkürler
FreeBSD 13.1 (amd64/netinstall)
FreeBSD 13.2 (amd64/bootonly)
FreeBSD 14.0 (amd64/bootonly)
FreeBSD 14.0 (arm64/bootonly)

bu isolarda çalıştıramazsınız ne yazıkki 32 bit lazım size

Mesajınız için teşekkür ederim. Hangi versiyonu kurmamı önerirsiniz? ve 105 lvl ws lik server için files öneriniz var mıdır?
32 bit (i386) olan 13 ya da 13.1 versiyonunu öneriyorum. files için bir önerim yok ne yazıkki.

Merhaba, ilk önce bulduğun files örnek veriyorum FreeBsd 12.2 sürüm istiyordur sende o sürümü kullanmam gerekiyor her filesin sürümleri özelliklerı ayrıdır telefon gibi düşün ios ile android nasıl farklıysa fileslerde farklı sürümler taşıyor. Kendine uygun filesi bul ve istenilen VS sürümü FreeBSD sürümlerine bak ve makinaya kur eğer x firma sana destek veriyorsa onlara sürümünü belirt onlar kuracaktır yerine ve daha sonra forum veya youtubede files dosyalarını kurmayla alakalı video ve konular var öğrenmen tabi ki zamanını alacaktır ama öğrendikten sonra gerisi sana kolay olacaktır.

Sunucudan kastın eğer bir bilişim firmasından kiralamak ise, büyük ihtimalle build işlemine izin vermeyeceklerdir. Bu da geliştirme için bir engel.
Eğer böyle bir durum söz konusuysa local olarak çalışman senin için daha iyi olur. Geliştirmelerini local üzerinden yapıp en son online sunucuya geçiş yapabilirsin.

Ek olarak başlangıç için iyi bir seçenek olabilir:
MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client

Sunucudan kastın eğer bir bilişim firmasından kiralamak ise, büyük ihtimalle build işlemine izin vermeyeceklerdir. Bu da geliştirme için bir engel.
Eğer böyle bir durum söz konusuysa local olarak çalışman senin için daha iyi olur. Geliştirmelerini local üzerinden yapıp en son online sunucuya geçiş yapabilirsin.

Ek olarak başlangıç için iyi bir seçenek olabilir:
MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client
Hocam kendime ait bir uygulamam var bu sebeple çalıştığım sunucu firması baya bir ilgilli benimle bu sebepten firma ile sorun yaşamam ayrıca paylaştığınız konu içinde teşekkür ederim inceleme sağlıyacağım.

Konu içeriğinden uzak mesajlar silinmiştir, lütfen sadece yardımcı olunacak mesajlar yazalım ve tartışmaya zemin hazırlamayalım.

Kamu spotu: Kendi konunuzda yaşanmasını istemeyeceğiniz durumları başka konularda da yaşatmayın.

Geri