Yardım Clientımda Windows Defender Virüs Algılıyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Client.exe de bulunan virüs bu şekilde ve oyundayken bir anda clienti siliyor oyun kapanıyor doğal olarak bunu nasıl kaldırırım?
1601982499239.png

Bendede aynı oldu neden bilmiyorum. Tekrar build ettim uyarı vermedi.

Hangi filesi kullanıyorsunuz? Client’i hangi vs sürümüyle build ediyorsunuz?

Birtane anti virüs programını indir bilgisayarı komple bir tarattır. Belki bir yerden virüs bulaşmış olabilir. Sonra geri kaldırırsın.

Daha önce olmuyordu bu sıkıntı.
Antivirüs programları sürekli kendisini güncelliyor. Clienti virüstotal’e yükleyebilirsiniz. Bakalım orada da bir şeyler çıkıyor mu?
Ancak windows defender bile bulduysa diğer programlar içinden geçer :D

Birde şu da var. Kodlarda bi düzenleme yaptınız mı?

Antivirüs programları sürekli kendisini güncelliyor. Clienti virüstotal’e yükleyebilirsiniz. Bakalım orada da bir şeyler çıkıyor mu?
Ancak windows defender bile bulduysa diğer programlar içinden geçer :D

Birde şu da var. Kodlarda bi düzenleme yaptınız mı?
Tabiiki uzun süredir geliştime yaptığım bir source kendisi.

Windows’un kendi güvenlik sistemi çok abartılı biçimde güvenlik sunuyor demek istediğim herhangi bir virüs içermesi gerekmiyor dosyaların, Windows’u tehlikeye atabilecek her türlü riski göz aradı etmiyor. Mesela size mail yoluyla bir PDF uzantılı fatura dosyası bile gelse program bunu virüs olarak algılıyabiliyor. Aslında virüs değil, o dosya üzerinden gelebilecek saldırı olabilir diyor ve erişime engelliyor.

Şu şekilde otomatik silmeleri çözüm bulana kadar durdurabilirsiniz;
  • Windows Defender’ı açın > Virüs ve tehdit korumasına tıklayın.
  • Virüs ve tehdit koruması ayarlarına tıklayın.
  • Dışlamalar’a gidin ve Dışlamaları ekle veya kaldır’a tıklayın.
  • Dışlama eklemek için + artı simgesine tıklayın ve Dosya, Klasör, Dosya Türü veya İşlem’i seçin, ardından Windows Defender tarafından silinmesini veya kaldırılmasını istemediğiniz dosyaları, klasörleri ve hatta dosya türlerini belirtin.
  • Tüm değişiklikleri kaydedin.

Windows Defender’ın .dll dosyalarını kaldırmasını istemiyorsanız, Dosya Türleri’ne tıklayın ve .dll dosya uzantısını girip Ekle’ye tıklayın.

Sorun şu ki server açıcağımız zaman oyunuların çoğu bu sıkıntıyı yaşayacak ve destek talepleri bir hayli artmış olacak. Başka fileslarda bu durum söz konusu olmuyor. Sorun herhangi bir eklenmiş olan kod bloklarından kaynaklı olabilir mi? Eğer sorun buysa hangi kod bloğu olduğunu nasıl tespit edeceğim? VS2013’den kaynaklı bir sorunsa eğer VS2019’a yükselttikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşır mı client yada içinde ekli olan sistemler?

Yedeklerinizi aldıktan sonra clienti 2019’a yükseltmeyi deneyin. Oyun açıldığı zamanda bu şekilde uyarılar ile karşılaşmak güvenilirliği bozabilir.

En basitinden benim sunucuma gelecek 200 e yakın kişi sitenin SSL serifikası olmadığı için Güvenli değil uyarısı vermesine bakıp vazgeçti :) Bu da büyük bir sıkıntı

Geri