Yardım Client Source VS 2019 Güncelleme Build Hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

sharap

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba Arkadaşlar.

Client Source mi vs 2013 xp den vs 2019 güncelledim ama şöyle bir hata alıyorum araştırdım ama anlamadım nasıl düzeltirim diye sizlere bir sormak istedim.

1. Hata::
Önem Derecesi    Kod    Açıklama    Proje    Dosya    Çizgi    Gizleme Durumu
Hata    C2039    '_snprintf': bir 'std' üyesi değil    PRTerrainLib    C:\Users\Client\extern\include\boost\assert\source_location.hpp    97 

Hata    C2039    '_snprintf': bir 'std' üyesi değil    PRTerrainLib    C:\Users\Client\extern\include\boost\assert\source_location.hpp    104

Kod Satırı::
#if ( defined(_MSC_VER) && _MSC_VER < 1900 ) || ( defined(__MINGW32__) && !defined(__MINGW64_VERSION_MAJOR) )
# define BOOST_ASSERT_SNPRINTF(buffer, format, arg) std::sprintf(buffer, format, arg)
#else
# define BOOST_ASSERT_SNPRINTF(buffer, format, arg) std::snprintf(buffer, sizeof(buffer)/sizeof(buffer[0]), format, arg)
#endif

std::string to_string() const
    {
        unsigned long ln = line();

if( ln == 0 )
        {
            return "(unknown source location)";
        }

std::string r = file_name();

char buffer[ 16 ];

BOOST_ASSERT_SNPRINTF( buffer, ":%lu", ln );
        r += buffer;

unsigned long co = column();

if( co )
        {
            BOOST_ASSERT_SNPRINTF( buffer, ":%lu", co );
            r += buffer;
        }

char const* fn = function_name();

if( *fn != 0 )
        {
            r += " in function '";
            r += fn;
            r += '\'';
        }

return r;

2. Hata::
Hata    MSB8020    Visual Studio 2013 - Windows XP için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v120_xp') bulunamıyor. v120_xp derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen Visual Studio 2013 - Windows XP derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.    UserInterface    C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Enterprise\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets    439

Kod Satırı::
    <!-- Error now before creating any directories. -->
    <VCMessage Code="MSB8013" Type="Error" Arguments="$(Configuration)|$(Platform)" Condition="'$(DesignTimeBuild)' != 'true' and '$(ConfigurationPlatformExists)' != 'true'"/>

<!-- Error if toolset not found -->
    <VCMessage Code="MSB8020" Type="Error" Arguments="$(_PlatformToolsetShortName);$(PlatformToolset)" Condition="'$(DesignTimeBuild)' != 'true' and '$(_ToolsetFound)' != 'true'" />

<MakeDir Directories="$(IntDir)" Condition="'$(DesignTimeBuild)' != 'true'"/>

<PropertyGroup>
      <_ClCompileGenerateXMLDocumentationFiles Condition="'%(ClCompile.GenerateXMLDocumentationFiles)' == 'true'">true</_ClCompileGenerateXMLDocumentationFiles>
    </PropertyGroup>

<!-- Error out if Windows Store app projects has an unsupported Configuration Type -->
    <VCMessage Code="MSB8016" Type="Error" Arguments="$(ConfigurationType)" Condition="'$(DesignTimeBuild)'!='true' and '$(WindowsAppContainer)'=='true' and '$(ConfigurationType)'!='Application' and '$(ConfigurationType)'!='DynamicLibrary' and '$(ConfigurationType)'!='StaticLibrary'" />

Full.png

Şimdiden yardımcı olan herkese Teşekkür ederim. İyi Forumlar...

Araç setini bulamadığını söylüyor en altta. Platform araç setini yükseltip tekrar deneyin. Ayrıca sıfırdan altyapı hazırlama serisinde client yükseltmeyi anlatmıştım. Oradan da bakabilirsiniz

Araç setini bulamadığını söylüyor en altta. Platform araç setini yükseltip tekrar deneyin. Ayrıca sıfırdan altyapı hazırlama serisinde client yükseltmeyi anlatmıştım. Oradan da bakabilirsiniz
Hocam anlatımlarınızdan yararlanarak güncelledim yalnız bu 2 hatada tıkandım araştırdım ama çok bilgi edinemedim. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Hocam Platform araç setini yükseltemedim. Biraz daha açıklayabilirmissiniz rica etsem?
Çözüm gezgini kısmındaki projelere sağ tıklayın -> özellikler -> Yapılandırma Özellikleri -> Platform Araç Takımı kısımından seçeceksiniz.

Çözüm
Geri