Yardım Chat siyahlaşma ve bazen bugta kalma sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Enes Deniz

www.SixTails.com.tr
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Sorun resimlerde belirtildiği üzere bu şekildedir genelde hwang tapınağına ışınlanınca siyahlaşıyor ama her ışınlanma da 2. fotoğraf da olduğu gibi kalıyor syserr yok sadece şu syserr var
Syserr :
CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
Ama bununla ilgili olduğunu zannetmiyorum
Desteklerinizi bekliyorum
Adsız.png

unknown (1).png

Bu siyah görünme olayı genelde map'in olmadığı bir koordinata ışınlandığımızda oluyordu maple alakalı olabileceğini düşünüyorum veya ışınlanma sırasında gerçekleşen bir şey.

uichat.py de değişiklik yaptın mı
Hayır hocam düzgün çalışan bir files ile de karşılaştırdım bir sorun bulamadım tıpa tıp aynı
Bu siyah görünme olayı genelde map'in olmadığı bir koordinata ışınlandığımızda oluyordu maple alakalı olabileceğini düşünüyorum veya ışınlanma sırasında gerçekleşen bir şey.
Dediğinde haklı olabilirsin ama şöyle bir şey var genelde dediğim gibi bunu Hwang tapınağı ( Kulenin olduğu map ) 'da yapıyor ve vermiş olduğum syserri atıyor Ftp, pack 'da ki mileygo dosyalarını değiştirdim fakat düzelmedi.

Hayır hocam düzgün çalışan bir files ile de karşılaştırdım bir sorun bulamadım tıpa tıp aynı

Dediğinde haklı olabilirsin ama şöyle bir şey var genelde dediğim gibi bunu Hwang tapınağı ( Kulenin olduğu map ) 'da yapıyor ve vermiş olduğum syserri atıyor Ftp, pack 'da ki mileygo dosyalarını değiştirdim fakat düzelmedi.
atlasinfo.txt'yi kontrol edebilirsin. Server taraflı değil de koordinat olarak sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Yeni bir map index ve yeni base coord verip deneyebilirsin.

Son düzenleme:
atlasinfo.txt dosyasından olsa her mapta bu hatayı verdirmesi gerekmez mi bildiğim kadarıyla ?
Atlasinfo'da hata var demedim ki. Atlasinfo'da o mapin koordinatlarında bir sorun olabilir. Başka bir şeyden kaynaklandığını düşünmüyorum eğer uichat.py dosyasında bir düzenleme yapmadıysan.

Atlasinfo'da hata var demedim ki. Atlasinfo'da o mapin koordinatlarında bir sorun olabilir. Başka bir şeyden kaynaklandığını düşünmüyorum eğer uichat.py dosyasında bir düzenleme yapmadıysan.
Yok mesela şöyle söyliyeyim koordinat kaynaklı olduğunu düşünmem neden derseniz mesela şeytan kulesi önü ve catacomb önü de aynısını yapıyor hwang tapınağı dediğim orası zaten

O pencerenin adı ne ise (debugdan bakabilirsin) o ismi sağlam bir root packinin içinde arat ve öncelikli olarak OnUpdate ve Refresh ile olan bağlantılarını kontrol et. Bu ikisinden bir şey çıkmazsa tüm bağlantılarını kontrol et. Buna benzer sorunlar nadiren de olsa _init_ kaynaklı da olabilir.

O pencerenin adı ne ise (debugdan bakabilirsin) o ismi sağlam bir root packinin içinde arat ve öncelikli olarak OnUpdate ve Refresh ile olan bağlantılarını kontrol et. Bu ikisinden bir şey çıkmazsa tüm bağlantılarını kontrol et. Buna benzer sorunlar nadiren de olsa _init_ kaynaklı da olabilir.
Birazdan deneyip buraya dönüş yaparım olumlu olumsuz

Merhaba @CinooBey

İlgili çözüm ile deneyip sorununuzu çözebildiniz mi? Sorununuz devam ediyor mu?

Geri