Çözüldü C++ Derleme Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

daktilin

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar C++'da derleme yaptığımda hata alıyorum. Bir türlü derleme sağlayamıyorum. Sebebi nedir acaba?

Hata görseli:

rc5iudd.jpg

Son düzenleme:
Bunlar warning, warningler genellikle derlemeyi engellemez. Hataları eklerseniz daha iyi olur.

kusura bakmayın. Şimdi hataları içeren resmi yeniden konuya ekledim.
Koddan kaynaklı olarak cryptopp'tan bu kadar hata vermesi pek mümkün değil gibi. Muhtemelen cryptopp'a ait lib dosyası mevcut değil veya lib dosyası olması gereken dosya adına sahip değil ya da sürüm uyumsuzluğu söz konusu.

extern/include/cryptopp/cryptoppLibLink.h dosyasında şöyle bir blok göreceksiniz:
C++:
#if defined(CRYPTOPP_IMPORTS)
#include "dll.h"
#else
    #ifdef _WIN32
        #ifdef _DEBUG
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MTd.lib" )
        #else
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MT.lib" )
        #endif
    #endif
#endif

Burada göreceğiniz üzere cyptopp a ait lib dosyalarının isimleri tanımlanmıştır.
Aynı isimdeki lib dosyalarının extern/lib dizininde bulunduğundan emin olun.

Koddan kaynaklı olarak cryptopp'tan bu kadar hata vermesi pek mümkün değil gibi. Muhtemelen cryptopp'a ait lib dosyası mevcut değil veya lib dosyası olması gereken dosya adına sahip değil ya da sürüm uyumsuzluğu söz konusu.

extern/include/cryptopp/cryptoppLibLink.h dosyasında şöyle bir blok göreceksiniz:
C++:
#if defined(CRYPTOPP_IMPORTS)
#include "dll.h"
#else
    #ifdef _WIN32
        #ifdef _DEBUG
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MTd.lib" )
        #else
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MT.lib" )
        #endif
    #endif
#endif

Burada göreceğiniz üzere cyptopp a ait lib dosyalarının isimleri tanımlanmıştır.
Aynı isimdeki lib dosyalarının extern/lib dizininde bulunduğundan emin olun.
isimler aynı fakat sanırsam visual code studio 2022 olmasından kaynaklı bir sorun çıkartıyor. Paketleri güncelleyip deneyeceğim oda olmazsa 2019 sürümünü indirip kullanacağım.

Edit : Dosyaları silip tekrardan yükledim. Ekstra olarak Visual Studio Code penceresinde proje sekmesinden çözümü yeniden hedefle'den son sürümü seçip okey'e bastığımda sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri