Çözüldü (C++)Client Build in Debug Mode

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

scorpion1453

Üye
Üye
Merhabalar arkadaslar.

Geliştirme açısından daha mantıklı olduğu öğrendiğim debug modu kullanmaya çalıştım.

Visual Studio ile build etmeden önce üstteki Distribute yerini Debug yaptım ve yaklaşık olarak 150 tane hata aldım.
Hataların geneli şunla alakalı:
Aldığım hata:

module unsafe for SAFESEF image

Bilgisi olan ve paylaşmak isteyenler konu altından yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi forumlar.

Çözüm
Teamwier ile arkadaşımızın aldığı hatayı şu şekilde çözdük.
Userinterface kısmına sağ tıklayıp özellikler (property) diyoruz. Gelen pencereden linkere ve commandline'e tıklayıp aşağıya şu kodları ekliyoruz.

Kod:
/SAFESEH:NO
Bunu ekledikten sonra şu şekilde hata aldık.
Kod:
warning LNK4098: defaultlib 'libcmt.lib' conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library

Bu sorunu da şunu ekleyerek çözdük.
Kod:
/NODEFAULTLIB:library

Not: LNK4098 sorununun diğer çözümleri için buraya bakabilirsiniz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

nasil çözülür.jpg

Ekran resmi ile tam olarak nereye eklediğimize bakabilirsiniz. Forum konusunu açan kişi çözüldüğünü teyit ettikten sonra konu çözüldü işaretlenip kilitlenecektir. :)
Directx 8 ile ilgili hata veriyor. Debug modu içinde lib olması gerekli. Galiba eksik lib mevcut. Hastaneden çıkınca bakarız beraber. Sizde bu süreç içinde çözmeye çalışırsanız iyi olur. :)
Bu arada harici resim servisleri yasak olduğu için resmini foruma ekledim. ;)
Sağolun.
Fotoğraf için de kusura bakmayın, yeni yeni giriyorum foruma :D

Sağolun.
Fotoğraf için de kusura bakmayın, yeni yeni giriyorum foruma :D

Sorun değil. :) Her sitenin kuralları farklıdır. Böyle karışması normal. Clienti debug modunda build ederken bazı liblerin _d uzantısı olması gerekiyor. Ben büyük ihtimal extern/lib dxdiag8 (directx 8) kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Siz gene yapmaya çalışın olmazsa eve gidince size haber veririm. Beraber bakarız. :)

Sorun değil. :) Her sitenin kuralları farklıdır. Böyle karışması normal. Clienti debug modunda build ederken bazı liblerin _d uzantısı olması gerekiyor. Ben büyük ihtimal extern/lib dxdiag8 (directx 8) kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Siz gene yapmaya çalışın olmazsa eve gidince size haber veririm. Beraber bakarız. :)

İletişim platformalarından hangisini kullanıyorunuz, buradan olunca mesajlarınızı geç alıyorum.
Çözmeye çalışıyorum ama ingilizce yetersiz kalıyor :D

Tamamdır bende dün akşam eve geldim. Şimdi şunları uygula eğer yapamazsan bana özel mesaj ile teamwier bilgilerinizi gönderin.
Debug linker ayarlarına şunu eklemelisiniz.

Kod:

Teamwier ile arkadaşımızın aldığı hatayı şu şekilde çözdük.
Userinterface kısmına sağ tıklayıp özellikler (property) diyoruz. Gelen pencereden linkere ve commandline'e tıklayıp aşağıya şu kodları ekliyoruz.

Kod:
Bunu ekledikten sonra şu şekilde hata aldık.
Kod:
warning LNK4098: defaultlib 'libcmt.lib' conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library

Bu sorunu da şunu ekleyerek çözdük.
Kod:
/NODEFAULTLIB:library

Not: LNK4098 sorununun diğer çözümleri için buraya bakabilirsiniz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

nasil çözülür.jpg

Ekran resmi ile tam olarak nereye eklediğimize bakabilirsiniz. Forum konusunu açan kişi çözüldüğünü teyit ettikten sonra konu çözüldü işaretlenip kilitlenecektir. :)

Son düzenleme:
Çözüm
Sitemizi tercih ettiğiniz için ben teşekkür ederim. Hastanede olduğum için bilgisayara giremiyordum. Beklettiğim için de özür dilerim.
Unutmadan ekleyeyim yardım istemek utanılacak bişey değildir. Bu şekilde birbirimize yardım ederek sorunlarımızı çözüyoruz. Bende bu sorunu çözerken aldığım libcmt hatasını nasıl çözeceğimi öğrendim. :)

Unutmadan ekleyeyim;
Bildiğiniz konulardaki rehberlerinizi bekliyoruz. Burada amaç yarışmak veya ego kasmak değil. Metin2 pvp veya diğer oyunlar konusunda bilgili insanlar yetiştirmek. Buda bu tür platformlarda türk insanının itibarını arttırmayı hedefleniyor.

Sitemizi tercih ettiğiniz için ben teşekkür ederim. Hastanede olduğum için bilgisayara giremiyordum. Beklettiğim için de özür dilerim.
Unutmadan ekleyeyim yardım istemek utanılacak bişey değildir. Bu şekilde birbirimize yardım ederek sorunlarımızı çözüyoruz. Bende bu sorunu çözerken aldığım libcmt hatasını nasıl çözeceğimi öğrendim. :)

Unutmadan ekleyeyim;
Bildiğiniz konulardaki rehberlerinizi bekliyoruz. Burada amaç yarışmak veya ego kasmak değil. Metin2 pvp veya diğer oyunlar konusunda bilgili insanlar yetiştirmek. Buda bu tür platformlarda türk insanının itibarını arttırmayı hedefleniyor.

İlmin zekatı %100 'dür. Bundan sonra buradayım. :D

Tekrardan hoş geldiniz. Konu çözüldüğü ve konu sahibinin çözümü deneyip, test ettikten sonra çalıştığını kanıtladığı için konu çözülüp kilitlenmiştir.

Bu hataları metin2 src işi ile uğraşan bir çok kişi alıyordu. Bu konuda rehber niyetinde oldu.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri