Çözüldü build ettikten sonra oluşan game db dosyalarını komutlar ile oyunun bulunduğu klasöre taşımak ve izinlerini 777 yaptırmak

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ergun66

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
selamın aleyküm

konunun başlığı açıklamış fakat örneğin ben otomatik build yaptırdım atıyorum game_12143 ve db_3242 diye dosyalar oluştu bunları .sh freebsd kodları vasıtası ile oyunun bulunduğu game klasörüne diğer eski game dosyası ile değiştirip izinlerini otomatik 777 yaptırmak istiyorum

bu .sh freebsd kodları nelerdir ve build işleminden sonra oluşan game db dosyalarının hangi isimde oluşacağını hangi source dosyasından değiştirebiliriz

Öyle uğraşmak yerine symlink oluşturabilirsiniz. Bana game ve db konumunu ve kaynak kodlarınızın bulunduğu konumu söyleyin. Size girmeniz gereken komutu veriyim.

Örnek;
Kod:
ln -s /home/AltyapiSource/Srcs/Server/game/game_r40020 /usr/game/share/game
ln -s /home/AltyapiSource/Srcs/Server/db/db_r40020 /usr/game/share/db

çok güzel

usr/game/share/ game ve db burada
/usr/src/Server/game/src/ sourcede burada

fakat oluşan linkteki dosya adını sadece game ve db yapmak istiyorum nereden değiştirebilirim ve tabi izinleri 777 yapma kodunuda verirseniz seviniriz :)

usr/game/share altındaki game ve db dosyasını silin. Sonra şu komutları yazınız.
Kod:
ln -s /usr/src/Server/game/game_12143 /usr/game/share/game
ln -s /usr/src/Server/db/db_3242 /usr/game/share/db

Derlenen dosyanın ismini değiştirmeye gerek yok. Kısayol oluştururken çıkan ismi verebilirsin. Zaten share altına game ve db olarak linklenecek.

şimdi anladım siz taşımak yerine linkleme işlemi yaptırıyosunuz ama ben taşımak değiştirmek istiyorum eski game ve db dosyaları ile ve izinlerini 777 yaptırmak istiyorum kodlar ile otomatik

linkli olarak istemiyorum

Taşıma işlemi için ln -s yerine mv komutu yazacaksınız. Fakat linkleme yöntemi daha iyi. Derlediğiniz gibi anında çalıştırabilirsiniz. Sürekli aynı kodları yazmanıza da gerek kalmaz. Taşımak için örnek kod;
Kod:
mv /usr/src/Server/game/game_12143 /usr/game/share/game

Konu başlığı çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri