Bug Kontrol Questi

Klanik58

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Bu quest oyuncu tarafından yapılan işlemleri kontrol etmektedir.Quest kontrol sistemini özelleştirebilirsiniz.Örnek olarak hareket hızını sınırlayabilir veya saldırı hızını maximum kaça çıkabileceğini kararlaştırabilirirsiniz.
Engellenen buglar
.Saldırı hızı
.Hareket hızı
.Oyundan çıkış ve giriş
.Işınlanma kontrolü
.mob öldürme kontrolü
.İsim değiştirme kontrolü
.cinsiyet değiştirme kontrolü
Bug olma durumunda oyuncuyu bilgilendirir veya kickler
Örnek : Saldırı hızı sınırına ulaşıldı..Hareket hızı sınırına ulaşıldı.

Lua (Quest):
quest bug_control begin
    state start begin
        when login or login_with_channel begin
            if check_equipment_equipped("armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shoes") then
                say("Zırh, silah, kolye, bilezik veya ayakkabı giyili olduğu için çıkış işlemi iptal edildi.")
                pc.warp(3001, 100, 100) -- Karakteri başlangıç noktasına geri gönder
            end
        end

when 20040.chat."!change_name" begin
            if check_equipment_equipped("armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shoes") then
                say("Zırh, silah, kolye, bilezik veya ayakkabı giyili olduğu için isim değiştirme işlemi yapılamaz.")
            else
                say("İsim değiştirme işlemi kontrol edildi.")
                -- İsim değiştirme işlemi yapılacak
            end
        end

when 20040.chat."!change_gender" begin
                say("Zırh, silah, kolye, bilezik veya ayakkabı giyili olduğu için cinsiyet değiştirme işlemi yapılamaz.")
            else
                say("Cinsiyet değiştirme işlemi kontrol edildi.")
                -- Cinsiyet değiştirme işlemi yapılacak
            end
        end

when 20040.chat."!teleport" begin
            if check_equipment_equipped("armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shoes") or check_mounting_status() then
                say("Zırh, silah, kolye, bilezik, ayakkabı giyili veya ata binme durumu olduğu için ışınlanma işlemi iptal edildi.")
            else
                say("Işınlanma işlemi kontrol edildi.")
                -- Işınlanma işlemi yapılacak
            end
        end

when 20040.chat."!kill_mob" begin
            if check_equipment_equipped("pet", "horse", "armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shield", "shoes") then
                say("Pet, at, zırh, silah, kolye, bilezik, kalkan veya ayakkabı giyili olduğu için mob öldürme işlemi yapılamaz.")
            else
                say("Mob öldürme işlemi kontrol edildi.")
                -- Mob öldürme işlemi yapılacak
            end
        end

when 20040.chat."!check_speed" begin
            local max_speed = 250
            local current_speed = pc.get_movement_speed()
            if current_speed > max_speed then
                say("Uyarı: Hareket hızınız maksimum sınırı aşıyor! Maksimum hareket hızı: " .. max_speed)
                say("Oyuncu kickleniyor...")
                pc.kick()
            else
                say("Hareket hızınız maksimum sınırı içinde.")
            end
        end
    end

function check_equipment_equipped(...)
        local equipped_items = {...}
        -- Karakterin üstünde belirtilen eşyaların kontrolü yapılacak
        -- Eğer herhangi bir eşya bulunursa true, yoksa false döndür
    end

function check_mounting_status()
        -- Ata binme durumu kontrol edilecek
        -- Eğer ata binme durumu varsa true, yoksa false döndür
    end
end

Quest Link :

virüs tarama linki :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
100 tane oyuncuyu teker teker kontrol ederken gameyi şişirmez mi bu quest? bilgililer bizi bir aydınlatabilir mi?

100 tane oyuncuyu teker teker kontrol ederken gameyi şişirmez mi bu quest? bilgililer bizi bir aydınlatabilir mi?
tamda o yüzden video fotoğraf istedim 😂😂 birde tek birşeyi kontrol etmiyo herşeyi kontrol ediyo oda sürekli log demek 1 karekterde bile hemen kısa sürede mb a ulaşır 100 hatta 1k oyuncu için clientin boyutunu geçecek log oluşturur diye düşünüyorum tabi denemek lazım

tamda o yüzden video fotoğraf istedim 😂😂 birde tek birşeyi kontrol etmiyo herşeyi kontrol ediyo oda sürekli log demek 1 karekterde bile hemen kısa sürede mb a ulaşır 100 hatta 1k oyuncu için clientin boyutunu geçecek log oluşturur diye düşünüyorum tabi denemek lazım
evet baya bi süre oynayarak denedim.Dehşeti vahşet log yapıyor. .d.d.d.dd

evet baya bi süre oynayarak denedim.Dehşeti vahşet log yapıyor. .d.d.d.dd
çok sıkıntı o zaman tamam işlev olarak güzel ama log lar şişme yapar ve oyun içi lag vs oyunda yavaşlama hatta oyunun çökmesine bile sebebiyet verebilir diye düşünüyorum nasıl bir çözüm bulsak bunun için acaba

o logları otomatik silecek bir sistem yapılabilir mi peki

Kodlar içerik sınırını geçmediği için kod editörüne dahil ettim.
Yalnız bu şekilde eksiklik var. Sistemin diğer kodlarını da dahil edebilirseniz iyi olur

Mesela nasıl biir eksiklik

Yorum satırında yapılacak işlemler kısmı. Söz konusu işlem kodlarını da ekleyebilirsiniz örnek olarak. Eğer bu konu bir rehber konusu ise belirtin ona göre konuyu taşıyayım.

quest bug_control begin
state start begin
when login or login_with_channel begin
-- Oyuncu giriş yaptığında yapılacak işlemler
end

when logout begin
-- Oyuncu çıkış yaptığında yapılacak işlemler
end

when 20040.chat."!change_name" begin
if check_equipment_equipped("armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shield", "shoes") then
say("Zırh, silah, kolye, bilezik, kalkan veya ayakkabı giyili olduğu için isim değiştirme işlemi yapılamaz.")
else
say("İsim değiştirme işlemi kontrol edildi.")
-- İsim değiştirme işlemi yapılacak
end
end

when 20040.chat."!change_gender" begin
if check_equipment_equipped("armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shield", "shoes") then
say("Zırh, silah, kolye, bilezik, kalkan veya ayakkabı giyili olduğu için cinsiyet değiştirme işlemi yapılamaz.")
else
say("Cinsiyet değiştirme işlemi kontrol edildi.")
-- Cinsiyet değiştirme işlemi yapılacak
end
end

when 20040.chat."!teleport" begin
-- Işınlanma kontrolü yapılacak
local allow_mounting = true
if check_mounting_status() and not allow_mounting then
say("Ata binme veya inme işlemine 5 saniye izin verilmiyor.")
-- Işınlanma işlemi iptal edilebilir veya bekletilebilir
end
end

when 20040.chat."!kill_mob" begin
if check_equipment_equipped("pet", "horse", "armor", "weapon", "necklace", "bracelet", "shield", "shoes") then
say("Pet, at, zırh, silah, kolye, bilezik, kalkan veya ayakkabı giyili olduğu için mob öldürme işlemi yapılamaz.")
else
say("Mob öldürme işlemi kontrol edildi.")
-- Mob öldürme işlemi yapılacak
end
end
end

function check_equipment_equipped(...)
local equipped_items = {...}
-- Karakterin üstünde belirtilen eşyaların kontrolü yapılacak
-- Eğer herhangi bir eşya bulunursa true, yoksa false döndür
end

function check_mounting_status()
-- Ata binme veya inme durumu kontrol edilecek
-- Eğer ata binme veya inme durumu varsa true, yoksa false döndür
end
end

Son düzenleme:
Bu tarz kontrolleri lua veya python tarafından yapmak, hatta bana göre client tarafından dahi yapmak gereksiz, bu tarz kontrollerin server kaynağında bulunması gerekir çünkü en zor manipüle edilebilecek yer orası, saygılar.

Geri