Yardım bu karakteri yaratamazsın sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

metin2porta

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba arkadaşlar bi files indirdim kurdum ama şöyle bi sorun var böyle sallamasyon uzun nickle veya çok ender kullanılan nicklerle karakter oluşuyor ama bilindik nicklerle karekter oluşturamıyorum kullandığım files daha önce bi serverin filesiydi player tablosunu temizledikten sonra id 30 binle başlatmıştı beni. bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Karakteri doğrudan navicattan seçip silmek biraz sağlıksız bir yöntem.
Öncelikle elindeki veritabanının tam yedeğini al ve aşağıda belirttiğim şekilde SQL komutu ile player, player_deleted ve player_index ve account tablolarını sil.
Daha sonra tekrar hesap oluşturup karakter oluşturmayı dene.

SQL:
TRUNCATE TABLE player;

TRUNCATE TABLE player_deleted;

TRUNCATE TABLE player_index;

TRUNCATE TABLE account;

Bu komutların geri dönüşü yoktur, o yüzden yedekleri düzgün aldığından emin ol.
Bu komutlar normal silme işleminden(delete) farklı olarak tabloları ilk oluşturulduğu hale getirip, sütun verileri,kayıtları vs. dahil her şey temizlenir. Yani sadece görünen değil, görünmeyen verileri de siler.

Eğer bu işe yararsa daha sonra item tablosu gibi tablolarda silinmiş olan accountlara ve karakterlere ait olan satırları da silmen gerekebilir.
Hatta sıfırdan başlamak için item tablosuna da aynı işlemi uygulayabilirsin.

İşe yaramazsa yedekleri geri yükleyebilirsin.

şunuda sormak istiyorum yani bazı kullanıcı adlarını kabul edip oyuna karaktar oluşturabiliyorum ama bazılarında bunu diyor acaba sorun başka yerdemidir yoksa player tablosunda o nickleri daha önce kullandıkları içinmi bu hatayı alıyorum ?

şunuda sormak istiyorum yani bazı kullanıcı adlarını kabul edip oyuna karaktar oluşturabiliyorum ama bazılarında bunu diyor acaba sorun başka yerdemidir yoksa player tablosunda o nickleri daha önce kullandıkları içinmi bu hatayı alıyorum ?
Eğer karakterleri karakter seçme ekranından değil de navicat üzerinden sildiysen kayıtlar hala tutuluyor olabilir.
Bunu netleştirmek için tek yol veritabanını tamamen sıfırlamak ve sıfırdan oyunu başlatmak. Filesin yapısını, yapılan düzenlemeleri vs. bilmediğim için net bir şey söyleyemem.

Playerde Designtableye gel en alta in orda bazen gereksiz tanımlar olduğu içinde bu sorunla karşılaşılabiliyor orayı kontrol et

Geri