Bu bilişim fazla kafa yorarsan sıyırırsın :)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bi ara ülke gündemine bomba gibi düşen bi konuşma. :)
2013 yılında Binali Yıldırım'ın Bulut teknolojisi hakkında konuşması;

Zamanında baya komik bulmuştum ama haklılık payı var sanki :D

Şu adamın adı aklımda hep binavi olarak kaldı o yaşlı amcadan sonra :D

aslında izlerken birşey fark ettim ülkenin devlet adamları sadece dış ticaretten bile sadece savunma ve yiyecek içicekler getiriyor bence ülke başında bir insanın artık kalkıp teknoloji silah araba uçak olmadığını göstermesi gerekiyor ülkemizde internet sınırımız bile aşırı aşırı çok kötü ondan tut ülkemizde kodlama yapısına uygun insan varsa bile ögrenemiyor nereden baksan 10 sene ingilizce ögretiyorlar okullarda lise bitiyor ingilizce konuş evladım My name is = benim adım name karşılık olarak bu alınılıyor veriliyor teknoloji bence gerçekten gelişmesi gerekiyor sadece sanayi üzeri değilde üretim ve teknolojik kalkınmamız gerekiyor dış ülkelerden hiç birşeyimiz eksik değil.

Özgürlüklerin kısıtlandığı, eğitimi tamamen ideolojik nedenlerden dolayı düzenlendiği bir ortamda hiçbir şey gelişmez.
Şu süreçte doktorlar için bile neler diyorlar. Yarın bir gün ülkemizde alanında uzman hekim bulmak bile zorlaşacak.

Aslında Meb. ziya selçuk açıkladığı bir şey vardı; hayalim sınavsız sistem bence bunun için çok geç kaldınız ama bu ülkede biraz işe yaramayabilir malum ülkeyi para yürütügü gibi herkeside para yürütecek rüşvete açık bir şekilde üni geçişleri falan olur diye düşünüyorum tabi denemekte fayda var ülkenin ögretim için bile gelişmesi gerekiyor.

Söyledikleriniz de ikiniz de haklısınız fakat ülkemiz genelinde herkes birbirinden bir şey beklediği için ve olan bir işe başarılar demek yerine çamur attığımız için hevesli olan nice insanların hevesi kırılıp sevmediği işleri yapmakta mecbur kalıyorlar.Hangi konuda kendimizi iyi görüyorsak o yöneltide ilerlememiz gerekiyor örnek veriyorum meslek lisesindeki çocuğun hayali togg fabrikasında makinist olarak çalışmak istiyor bunu çevresindekilere dile getirse senmi okucen len diye dalgasını geçiyorlar.

Söyledikleriniz de ikiniz de haklısınız fakat ülkemiz genelinde herkes birbirinden bir şey beklediği için ve olan bir işe başarılar demek yerine çamur attığımız için hevesli olan nice insanların hevesi kırılıp sevmediği işleri yapmakta mecbur kalıyorlar.Hangi konuda kendimizi iyi görüyorsak o yöneltide ilerlememiz gerekiyor örnek veriyorum meslek lisesindeki çocuğun hayali togg fabrikasında makinist olarak çalışmak istiyor bunu çevresindekilere dile getirse senmi okucen len diye dalgasını geçiyorlar.

bir ayrıntı var o çoçuk orada gerçekten makinist olarka başlasa karşıdakinin yorumuda şu : Wayy ...... helal olsun :D nasıl yaptın bana da ögretsene :D

Geri