Çözüldü BOSS KİL DUYURU QUEST

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

AYZER2541

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐏 𝐀𝐕𝐄𝐒𝐈𝐀 ✔
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba boos kesince duyuru geçiyor hangi itemi kazandığını geçmesini istiyorum nasıl yapabilirim şimdiden sağolun .

quest boss_duyuru begin
state start begin
when 1192.kill begin
local name = pc.get_name()
local mob = mob_name(1192)
local ch = pc.get_channel_id()
notice_all("|cff00ccff CH"..ch..": "..name.." grubu,"..mob.." "..gameforge.boss_duyuru_chat_02)
notice_all(mob.." "..gameforge.boss_duyuru_chat_01)
end
end
end

Dosya Eklentileri

• 1663222825981.png
    1663222825981.png
    24 KB · Gösterim: 71
Çözüm
malzemeler yere düşüyorsa questte ona göre bir bilgi veremezsin bildiğime göre
dediğim gibi quest ile item düşürülen sistem kullanılabilir. ama txt dosyasına eklenen itemler için duyuru geçirtilemez. örneğin;

spoiler:
when 1192.kill begin

local pct1 = number(1, 3)
        if pct1 == 1 then
            local pct2 = number(1, 5)
            if pct2 == 1 then
                game.drop_item(30304, 1)
                notice_all("30304 nolu item düştü")
            else
                game.drop_item(30303, 1)
                notice_all("30303 nolu item düştü")
            end
        else
            return
        end
    end
end
kod sadece mantığını anlamanız için. kendinize göre düzenleyip varsa hataları giderip rahatça...
Tam olarak ne istediğini anlayamadım, istediğin şey ile görselde yazan farklı durumlar, tam olarak ne istediğini ifade edersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Tam olarak ne istediğini anlayamadım, istediğin şey ile görselde yazan farklı durumlar, tam olarak ne istediğini ifade edersen daha iyi yardımcı olabiliriz.
resimdeki attığım gueste ait benım istediğim ona ek bosu kestimde item vb. düştüğünde bostan kırmızı ot kazandınız vb ekleme yapmak istiyorum

Sanırım herkesin görmesini istiyor ve bu bana mantıklı gelmedi, kendisi görecekse zaten topladığında kendisi görüyor, bi mantığa oturtamadım :(

düşen itemleri mob_drop_item.txt yerine quest içinde düşürtebilirsin. ihtimali olan item düşünce de duyuru geçer. dilersen duyuruyu notice_all ile dilersen de notice_in_map ile yazdırabilirsin. her düşen item çeşidi için if döngüsü eklemen ve her iteme yazdığın döngüde iteme özgü duyuru yazman gerekecek. çok zor değil orta düzeyde vaktinizi alır.

dediğim gibi quest ile item düşürülen sistem kullanılabilir. ama txt dosyasına eklenen itemler için duyuru geçirtilemez. örneğin;

spoiler:
when 1192.kill begin

local pct1 = number(1, 3)
        if pct1 == 1 then
            local pct2 = number(1, 5)
            if pct2 == 1 then
                game.drop_item(30304, 1)
                notice_all("30304 nolu item düştü")
            else
                game.drop_item(30303, 1)
                notice_all("30303 nolu item düştü")
            end
        else
            return
        end
    end
end
kod sadece mantığını anlamanız için. kendinize göre düzenleyip varsa hataları giderip rahatça kullanabilirsiniz. şeytan kulesindeki kod bloğundan sizin quest_function'larınıza uygun kodları oradan alabilirsiniz. zin-bogin katının kodudur

Çözüm
char_battle.cpp:
switch (item->GetOriginalVnum())
{
    case 3000:
    case 3010:
    case 3020:
        {
            char Mesaj[1024];
            snprintf(Mesaj, sizeof(Mesaj), "%s Oyuncusu %s Öldürdü Kazanilan Esya : %s", pkAttacker->GetName(), GetName(), item->GetName());
            BroadcastNotice(Mesaj);
            break;
        }

default:
        break;
}

Bu şekilde reward fonksiyonunda kullanilabilir ama ne kadar doğru bilemem

özel boss 20 civarı var hepsine yamak istiyorum general çöl kaplumbagası nemere vs gibi 20 civarı slot eklicem bi queste hepsini yapabilir miyim yoksa hepsine ayrı quest mi yapmak zorundayım

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri