Çözüldü Bir Garip Cryptopp Problemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Defacer35

Üye
Üye
Selamlar, src build esnasında daha önce karşılaşmadığım ilginç bir hata alıyorum gerekli konumları makefileda incdir olarak belirtmeme rağmen ve dosyaların cryptopp include dosyalarını bulmasına rağmen şöyle bir hata alıyorum ;

27aecc5c2a7c5c49a9c698608771cb02.png

Yani açıkçası denemediğim şey kalmadı desem yeridir, hem src build sunucumun içinde hemde srcnin externleri içinde cryptopp mevcut cmd_general gibi dosyalarda md5.h tarzı dosyalar da include edilmiş durumda bunu neden yaptığını çözemedim, iyi forumlar herkese.

Çözüm
Çok ilginç acaba eksik bi paket filan mi var. :(
İnan kontrol etmediğim, denemediğim şey kalmadı acaba openssl'in md5 i ile mi karışıyor diye düşünüp direk include için konum belirttim yok yine aynı hata kafayı sıyırmama az kaldı.

FIX - BIG THANKS FOR THE DENIZERI24

Open cmd_general.cpp

Find ; #include <md5.h>

Change ; #include <sys/md5.h>

Bu hatayla bende çok kafa patlattım bir zamanlar. Ne alaka olduğunu hala çözemedim, bulduğum bir iki yöntemi denemiştim bu sefer aynı yerlerden başka hatalar vermişti falan.. Sonra vazgeçtim :D
Umarim sorununuz çözülür, ve bu konu vesilesi ile bana da yardımı dokunmuş olur :)

Bu hatayla bende çok kafa patlattım bir zamanlar. Ne alaka olduğunu hala çözemedim, bulduğum bir iki yöntemi denemiştim bu sefer aynı yerlerden başka hatalar vermişti falan.. Sonra vazgeçtim :D
Umarim sorununuz çözülür, ve bu konu vesilesi ile bana da yardımı dokunmuş olur :)

Umarım, valla denemediğim şey kalmadı en son konumunu değiştirdim eski versiyonları denedim ama nafile bakalım nasıl çözülecek bende bilmiyorum. :D

cryptopp sürümü nedir?

8.2 yalnız şu detayı vereyim şuan src projem v0.20'da neredeyse v0.10 dan beri crypyopp 8.2 kullanıyorum ne zaman ki src makinamda pkg paketleri update edip makefile dosyalarımı düzenledikten sonra oldu bu sıkıntı daha öncesinde hiçbir problem yoktu, ilginç olan şu ki şuan eskiden sıkıntısız çalışan makefile dosyalarını kullansam bile hala aynı hatayı almaktayım.

İnan kontrol etmediğim, denemediğim şey kalmadı acaba openssl'in md5 i ile mi karışıyor diye düşünüp direk include için konum belirttim yok yine aynı hata kafayı sıyırmama az kaldı.

Open cmd_general.cpp

Find ; #include <md5.h>

Change ; #include <sys/md5.h>

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri