Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bugün, 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 100. yılı.
Egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin en büyük eseri olan meclisimiz tarafından bir asırdır yönetiyoruz. Umarım kıyamete kadar da bu şekilde devam eder.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” - Mustafa Kemal Atatürk

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara ve gençlere çok önem verirdi. Bir sözünde şunları söylemektedir;
"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

Aslında yapılan onca egemenlik mücadelesi ve peşinden yapılan devrimler ülkemizin yükselmesi ve gelecek nesillere daha iyi bir ülke bırakmak içindi. Bu yüzden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.
"Ben çocuk haftasını, çocuklara hürmet edilmesini temin için meydana getirdim." - Mustafa Kemal Atatürk

Tüm ulusumuzun ve dünya çocuklarının 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlarız. Daha huzurlu, savaşların olmadığı, yoksulluğun olmadığı, bilimin ve güzel ahlâkın olduğu nice bayramlara...

Dilerseniz okuyabilirsiniz: Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir! - Atatürk

Eskiden o zamanlara tanık olanların söylediklerini şu videodan izleyebilirsiniz;

Sevgili arkadaşlar bu ülke kolay kurulmadı! Atatürk'ün bize verdiği egemenlik hakkını elimizden alan iç ve dış kimler varsa onların karşısında durmak en büyük görevimizdir. Geleceği inşaa etmek için geçmişi bilmek gerekiyor. Atamızın bizlere olan güvenini boşa çıkartmamak için el birliği ile bu ülkeyi ilelebet yaşatmamız gerekiyor. Sadece önemli günlerde değil her gün bu bilince sahip olmalıyız. - @Whistle

Kutlama mesajlarınızı bu konu altından yazabilirsiniz...

Geri