Çözüldü Binek Ekleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, elimdeki filese yeni binek eklemek istiyorum, binek internette bulduğum hell lion bineği, yaptığım işlemler, mob names ve mob protoya ekledim ilk önce sonrasında denediğimde mob olarak bineği spawnlayabiliyorum.
1.png

Daha sonrasında item protoda herhangi bir bineği kopyaladım ve sadece vnum ve ismini değiştirerek protoya ekledim, bu protoları server içerisinde conf klasörüm var oraya attım.Bineği pack içerisine attım ve index'e eklemesinide yaptım.
Bineğe binmesi içinde quest kullanıyorum.

Lua (Quest):
quest bineklendik begin
    state start begin
        when 44991.use begin -> icon kodu
            if pc.is_polymorphed() then
            syschat("Dönüşmüş haldeyken binek kullanamazsın.")
            elseif pc.get_map_index() == 44 or pc.get_map_index() == 24 or pc.get_map_index() == 4 or pc.get_map_index() == 113 then
            syschat("O-X yarışmasında ve Lonca Savaşlarında binek kullanamazsın.")
            else
        affect.remove_collect()
        pc.mount(44990) -> mob_proto kodu ayrıca npc_listtede bu kodla
        end
    end
    end
end

quest compile ediyorum , oyunda reload çekiyorum. Item envantere geliyor ve ctrl + g ile takılıyor ama binek spawnlanmıyor. Binek takılıymış gibi görünüyor başka bir binek takamıyorum ama dediğim gibi binek spawn olmuyor. Sorun nerede olabilir ?

İtem protoda value değerineydi sanırım mobun kodunu yazman lazım çalışan bi binek item protoda incele anlarsın

Hasar vuramama vnumu hatalı yazmışım ondan, şu anda tek hata ctrl + g yapıp biniyor fakat tekrar ctrl + g yapınca binekten iniyor ama item takılı kalıyor

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri