Yardım Bildirim yazı sitili hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

TonyMontana

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
@Whistle @Trashy
Merhabalar , 2 Sorum Olucak :

• Yeşil Güç İle Yeşil efunsun ayarları hakkında bilgi almak isitiyorum. Mesela 40 lvl üstü iteme efsunlamak isterken değişik yazılar çıkıyor ben bu yazının uyarısını nereden değiştirebilirim ?
  • GİF'de İşaretlediğim (ENVANTER ÜSTÜ) Çanta Slotu : 1 Yazan Yerde Türkçe Karakter hatası oluşmuş bunu nereden düzenliyebiilirim ?
Görsel :
Animation (1)-min.gif

Silerkende Karakter Bozukluğu var
Animation11.gif

Son düzenleme:
uiinventory.py:
            self.envanter1geri.Down()
            if self.titleName.GetText=="?nta Slotu: 1":

uyarı yazısı tahminimce ftp:: .../share/locale/turkey içindeki locale_string.txt de olmalı

dikkat edin notepad++ kullanıyorsanız türkçe ayarlarını yapmadan editlemeyin

uiinventory.py:

uyarı yazısı tahminimce ftp:: .../share/locale/turkey içindeki locale_string.txt de olmalı

Hocam locale_string.txt nin içinde böyle bir yazı yok daha önceden bakmıştım ama kod satırına uiinventory.py yazmısınız bunun içinde olabilirmi sizce?
kontrol ediyorum hemen

Hocam locale_string.txt nin içinde böyle bir yazı yok daha önceden bakmıştım ama kod satırına uiinventory.py yazmısınız bunun içinde olabilirmi sizce?
kontrol ediyorum hemen
çanta slotu yazısı için demiştim uiinventory'i o çince yazı locale stringte olabileceğini düşündüm değilse char item

uiinventory.py:

Evet uiinventory.py de buldum hocam root içerisinde 1. hatam çözüme kavuştu sizlere çok teşekkür ederim ilginiz için

Yeşil efsun için
locale_string dosyası içerisinde aratın şu şekilde değiştirin

Kod:
"¼Ó¼º Ãß°¡¿¡ ½ÇÆĞÇÏ¿´½À´Ï´Ù.";

Kod:
"Yükseltme eklenemedi. ";

Yeşil efsun için
locale_string dosyası içerisinde aratın şu şekilde değiştirin

Kod:

Kod:
"Yükseltme eklenemedi. ";
Bunu yapmadan önce locale_string sağ tıklayıp notepad++ ile açın sonra üst menülerden Kodlama/Karakter Takımı/Türkçe/ISO 8859-9 İşaretleyip sonra üstteki yorumu uygula düzelecektir.

Locale string karşılığı olmayan stringlerde bu sorun oluyor genelde. Tahoma11 fontunda açıyor. Tek sayı olan fontlarda da bu tarz bozukluklar olabiliyor. Sorun çözümü için hatalı gözükenleri locale stringe ekleyiniz.

Geri