Çözüldü Belirlenen Haritada Düello Engellemek

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

kayıturku

Üye
Üye
Merhaba Başlıktada yazdığı gibi src veya quest olarak belirlenen haritada düello göndermeyi engellemek istiyorum

Çözüm
WER ile uygulanan engelde düello isteği yine gönderilebilir, ancak düello başladığında karakterler birbirlerine vuramaz.
Sanırım belirlediğiniz bir haritada komple pvp modunu ve düello isteği göndermeyi engellemek istiyorsunuz.
Bunun için python taraflı çözümler fakat bazı uyanık oyuncular python tarafından bug yapabilirler. En sağlıklı çözüm sunucu taraflı engeldir.
Metin2Dev sitesinden bir arkadaş bu konuda yapılması gerekenleri adım adım anlatmış, dilerseniz deneyebilirsiniz.
Buyrun;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Anlatımdaki mapindex.cpp ve mapindex.h dosyaları eğer sizde yoksa (ki büyük ihtimalle yoktur) o halde bu dosyaları siz oluşturup, makefile dosyanıza ekleyeceksiniz.
Çözüm;
C++:
cmd_genaral.cpp...
WER kullanmayı biliyorsanız (ki basit ve videolar mevcut) harita üzerinde belirlemek istediğiniz yerlerde engel atabilirsiniz.

WER ile uygulanan engelde düello isteği yine gönderilebilir, ancak düello başladığında karakterler birbirlerine vuramaz.
Sanırım belirlediğiniz bir haritada komple pvp modunu ve düello isteği göndermeyi engellemek istiyorsunuz.
Bunun için python taraflı çözümler fakat bazı uyanık oyuncular python tarafından bug yapabilirler. En sağlıklı çözüm sunucu taraflı engeldir.
Metin2Dev sitesinden bir arkadaş bu konuda yapılması gerekenleri adım adım anlatmış, dilerseniz deneyebilirsiniz.
Buyrun;

Anlatımdaki mapindex.cpp ve mapindex.h dosyaları eğer sizde yoksa (ki büyük ihtimalle yoktur) o halde bu dosyaları siz oluşturup, makefile dosyanıza ekleyeceksiniz.

Buyrun;

Çözüm;
C++:
cmd_genaral.cpp içinde
arat
ACM (do_pvp)
ekle
if (!ch->IsGM() && ch->GetMapIndex() == map kod)
{
        ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("Bu Haritada Duello Gonderemezsin!"));
        return;
    }
sorun çözüldü iyi forumlar :)

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri