Çözüldü Başlangıçta Kalıcı Özellikler Hk.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar ben serverda bazı özellikleri kalıcı olarak eklemek istiyorum. Fakat merak ettiğim bir nokta var,

Lua (Quest):
affect.add_collect(apply.MOV_SPEED, 50, 60*60*24*365)

Örnek olarak bu kod sınırsız olarak tanımlanıyor ancak sanırım yine de bir sınırı mevcut. 365 gün.
Bunu tamamen sınırsız hale getirmek için ne yapmam gerekiyor acaba?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Teşekkür ederim, şimdi deneyeceğim de, yalnız anlamadığım bir noktayı sormak istiyorum.
Bu socket mevzusunu özetleyebilir misiniz acaba? Bendekinin kaç olduğunu falan nasıl öğrenebilirim?
Verdiğiniz kodları denedikten sonra sorun yaşamamak için önceden bunu sorayım dedim :)

Bazı özel değerlerin tutulduğu bölge. Eğer zırh veya kılıç ise metinlerden düşen taşların bilgisini tutuyor. Zamanlı eşya ise zaman bilgilerini tutuyor.

Bazı fileslerde 3’den fazla taş eklenebilmesi için arttırılıyor.

Teşekkür ederim. Verdiğiniz kodda 6 tane socket tanımlanmış, ben bunun bana uygun olup olmadığını bilmiyorum açıkcası. Uygun olup olmadığını nasıl teyit edebilirim? Socket işlerine hiç girişmedim çünkü daha pek bilgim de yok :(

Kalıcı bonus vermek için socketlere bakmanıza gerek yok. Sadece size verdiğim linkteki mesajda bulunan 2. kod blogunda olanları kullanın

Çok teşekkür ederim. Son olarak şunu sormak istiyorum bu konuyla ilgili;

C++:
TPacketGDAddAffect p6;
        p.dwPID = r_Tab.players[pPacketDB->bAccountCharacterIndex].dwID;
        p.elem.dwType = AFFECT_UNIQUE_ABILITY;
        p.elem.bApplyOn = POINT_MAX_SP; //SP Bonusu
        p.elem.lApplyValue = %20; //Sp değeri
        p.elem.dwFlag = AFF_NONE;
        p.elem.lDuration = INFINITE_AFFECT_DURATION;
        p.elem.lSPCost = 0;
        db_clientdesc->DBPacket(HEADER_GD_ADD_AFFECT, 0, &p, sizeof(p6));

Verdiğiniz kodlar ile istediğim bonusları sorunsuz olarak verdim fakat %20 HP ve %20 SP vermek istiyorum ancak düz 20 yazınca sadece +20 veriyor.
%20 ya da 20% olarak da kabul etmiyor. Yüzdeli olarak nasıl tanımlayabilirim acaba?

Çok teşekkür ederim. Son olarak şunu sormak istiyorum bu konuyla ilgili;

C++:
TPacketGDAddAffect p6;
        p.dwPID = r_Tab.players[pPacketDB->bAccountCharacterIndex].dwID;
        p.elem.dwType = AFFECT_UNIQUE_ABILITY;
        p.elem.bApplyOn = POINT_MAX_SP; //SP Bonusu
        p.elem.lApplyValue = %20; //Sp değeri
        p.elem.dwFlag = AFF_NONE;
        p.elem.lDuration = INFINITE_AFFECT_DURATION;
        p.elem.lSPCost = 0;
        db_clientdesc->DBPacket(HEADER_GD_ADD_AFFECT, 0, &p, sizeof(p6));

Verdiğiniz kodlar ile istediğim bonusları sorunsuz olarak verdim fakat %20 HP ve %20 SP vermek istiyorum ancak düz 20 yazınca sadece +20 veriyor.
%20 ya da 20% olarak da kabul etmiyor. Yüzdeli olarak nasıl tanımlayabilirim acaba?
ahh evet bu banada lazım ben misal ejderha tanrısı hp vereni denedim %20 olarak 1k hp ekliyor ondan direk 1000 yazmıştım ama yüzdeli nasıl eklendiğini söylerlerse mükemmel olur yahu iyi dedin

Yüzde hesabı oyuncunun statülerine göre belirleniyor. Burada başlangıçta kalıcı özellik veriyorsunuz. Kesin olarak bilmiyorum ama yüzdeli olarak verilmeyebilir.

Anladım, o zaman düz olarak vereceğiz :) Ne de olsa aynı kapıya çıkıyor..
Çok teşekkür ediyorum tekrardan konu kapatılabilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri