Çözüldü Antiflag Değeri Txtye Nasıl Çevrilir?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Profesor

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, filesimde antiflag değerleri yazıyor ancak nasıl şu şekilde "
ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP | ANTI_PKDROP | ANTI_SAFEBOX " txt'ye çevirip kopyalayabileceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Şu konudaki gibi görmem yeterli,

Metin2 Ticarete item koyamama, ve yere item atamama sorunu ?

Geçici çözüm:

Şimdilik bunun videosu gelene kadar navicattan tüm efsun kodlarını alt alta yazıp txt olarak dışarı çıkarttım kopyala yapıştır yaparak kullanıyorum. Bu şekilde txt olarak gözüküyor.

Son düzenleme:
Çözüm
casro2.com sitesinin panelini kodlarken admin panelinde yazdığım bir modül sayesinde flag hesaplaması yapan modülü kullanmıştım. O konuda da anlatımı görselleştirmek için paylaşmıştım.

Filesten filese type değerlerin değişeceğini de unutmayın.
Aslında antitype değeri sürekli 2'nin üsleriyle çarpılarak hesaplanır. Başta karmaşık gelse de çok basit bir hesaplama yöntemi mevcut. Zaten aklımda bu hesaplamanın nasıl yapıldığını ve flagların nasıl hesaplandığını anlatacağım video çekecektim. Şimdilik şu siteyi kullanabilirsiniz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Hesaplama mantığı şöyle;
dizi = ["Whistle", "MMO Tutkunlari", "Profesor", "Metin2 Eğitim"]
Bu dizi 0'dan başlayıp 3'e kadar bitecek. Diyelim ki ben Whistle ve Profesor değerlerini...
casro2.com sitesinin panelini kodlarken admin panelinde yazdığım bir modül sayesinde flag hesaplaması yapan modülü kullanmıştım. O konuda da anlatımı görselleştirmek için paylaşmıştım.

Aslında antitype değeri sürekli 2'nin üsleriyle çarpılarak hesaplanır. Başta karmaşık gelse de çok basit bir hesaplama yöntemi mevcut. Zaten aklımda bu hesaplamanın nasıl yapıldığını ve flagların nasıl hesaplandığını anlatacağım video çekecektim. Şimdilik şu siteyi kullanabilirsiniz:

Hesaplama mantığı şöyle;
Bu dizi 0'dan başlayıp 3'e kadar bitecek. Diyelim ki ben Whistle ve Profesor değerlerini sayıya dönüştüreceğim yapacağım formül bu olacak.

Antiflag = 2^0 + 2^2
Antiflag = 1 + 4;
Antiflag = 5;

Bunun geri txtye çevrilmesi de şu şekilde.
dizinin tam en son elemanından en başına kadar tek tek değerler hesaplanır.
Metin2Egitim = 2^3 => 8
Profesor = 2^2 => 4
MMO Tutkunları = 2^1 => 2
Whistle = 2^0 => 1

Bizim flag en fazla 5
Şimdi listeye bakıyorsun 5'den küçük en yakın ne var 4
Hemen oluşturalım;
AntiflagText = Profesor
Sonra 5'den 4 çıkarınca 1 kalıyor. 1 değerine kim sahip Whistle o zaman sonuç bu olacak.
AntiflagText = Profesor | Whistle

Böyle bir hesaplama mantığı var. Bu şekilde anlamak zor olabilir ama uygulamalı olarak bunla ilgili bir mini seri ekleyeceğim. Şimdilik önceden mantığını anlayın diye yazdım :)

Son düzenleme:
Çözüm

Hesaplama mantığı şöyle;
Bu dizi 0'dan başlayıp 3'e kadar bitecek. Diyelim ki ben Whistle ve Profesor değerlerini sayıya dönüştüreceğim yapacağım formül bu olacak.

Antiflag = 2^0 + 2^2
Antiflag = 1 + 4;
Antiflag = 5;

Bunun geri txtye çevrilmesi de şu şekilde.
dizinin tam en son elemanından en başına kadar tek tek değerler hesaplanır.
Metin2Egitim = 2^3 => 8
Profesor = 2^2 => 4
MMO Tutkunları = 2^1 => 2
Whistle = 2^0 => 1

Bizim flag en fazla 5
Şimdi listeye bakıyorsun 5'den küçük en yakın ne var 4
Hemen oluşturalım;
AntiflagText = Profesor
Sonra 5'den 4 çıkarınca 1 kalıyor. 1 değerine kim sahip Whistle o zaman sonuç bu olacak.
AntiflagText = Profesor | Whistle

Böyle bir hesaplama mantığı var. Bu şekilde anlamak zor olabilir ama uygulamalı olarak bunla ilgili bir mini seri ekleyeceğim. Şimdilik önceden mantığını anlayın diye yazdım :)
Teşekkürler fakat buradan bakınca baya zor görünüyor :D

Mesajda ki siteden de hesaplatabilirsiniz ama filesinizde ki sıralama ile sitede ki sıralamanın aynı olması gerekiyor.

Mesajda ki siteden de hesaplatabilirsiniz ama filesinizde ki sıralama ile sitede ki sıralamanın aynı olması gerekiyor.
Şimdilik bunun videosu gelene kadar navicattan tüm efsun kodlarını alt alta yazıp txt olarak dışarı çıkarttım kopyala yapıştır yaparak kullanıyorum. Bu şekilde txt olarak gözüküyor.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri