'Alo, donuyorum'dedi,uykudan kurtarıldı.

Crony

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
İstanbul’da donmak üzereyken cep telefonundan yardım talebinde bulunan bir kişi, uydudan yeri tespit edilerek kurtarıldı.
Güncelleme:02 Şubat 2012 12:13
Silivri ilçesinde cep telefonundan ''156'' numaralı ''Jandarma İmdat'' hattını arayan 52 yaşındaki Serdar Nalbant yardım istedi.

Nalbant, ''Çöplerden şişe toplayarak yaşayan birisiyim. Şu an Çatalca Ova Yenice Köyü yakınlarında soğuk nedeniyle donmak üzereyim'' dedi.

Bu konuşmanın ardından da Nalbant'ın cep telefonunun şarjı bitti.

Bunun üzerine İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Serdar Nalbant'ı arama ve kurtarma çalışmalarına başlandı.

UYDUDAN TESPİT EDİLDİ
Civar ilçelere haber verilerek hemen devriye çıkartılırken, Nalbant'ın cep telefonundan en son aradığı yerin tespiti amacıyla da çalışma yapıldı.

Bu kapsamda ihbar Jandarma Entegre ve Muhabere Bilgi Sistemine (JEMUS) aktarılarak, uydu takip sistemi sayesinde cep telefonu sinyalinden Nalbant'ın yeri tespit edildi.

Hadımköy Jandarma Taburundan bir komando timi, iz takip köpek timi ile Silivri bölgesindeki devriyeler olay yerine edildi.

ÖLÜM UYKUSUNDAN UYANDIRILDI
Yapılan arama sonucunda Nalbant, Silivri'nin Selimpaşa Mahallesi Yoğurthane mevkinde arazi içinde yatar vaziyette donmak üzereyken bulunarak kurtarıldı.

Serdar Nalbant, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Geri