Agresif engel sistemi - Not 1

Dr Livesey

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Bu bir soru cevap konusu değildir oyüzden buraya açtım yanlış yerdeyse taşıyabilirseniz çok minnettar olurum. Bugün aklıma gelen bir sistemi buraya yazıp paylaşmak istedim belki gerçekleştiren birisi olur diye. Aklımdaki sistemi unutabiliyorum bu yüzden buraya not alıyormuşum gibi düşünebilirsiniz.

Messenger bölümünde engelle butonunun yanında bir buton daha olacak "Agresif Engel" diye engel butonunun biraz kırmızımsı hali gibi burda belirtmek istenilen şey aslında normal engelden biraz farklı işliyor. Sistem bir kişiyi engellerken o kişinin sahip olduğu arkadaşları onun arkadaşlık listesindekilerle birlikte engelliyor. Butona bastığında uyarı metni çıkıyor gelişmiş engel sistemi başlığı ve içeriğinin yazısında oluşabilecek işlemler ile ilgili bir uyarı metni onaylayınca bu şekilde engellenmiş olacak.

Instagram'daki bir özellik aklıma geldi. Birisini engelleyince oluşturmuş olduğu harici hesapları ve gelecekte oluşturacağı yeni hesapları da otomatik engelliyor. Bence Metin2 için bu kadar kapsamlı engel sistemine gerek yok.

Instagram'daki bir özellik aklıma geldi. Birisini engelleyince oluşturmuş olduğu harici hesapları ve gelecekte oluşturacağı yeni hesapları da otomatik engelliyor. Bence Metin2 için bu kadar kapsamlı engel sistemine gerek yok.
Bence de sanki okadar gereği yok gibi :D aklımda böyle değişik sistem fikirleri var sürekli :)

öyle çalışıyormu bilmiyorum ama belki karakterin bağlı olduğu hesaptaki yan karakterleride engelleyebilirsin, en mantıklı ve basit işleyiş böyle olabilir gibi...

Bende fikrimi söylemek isterim.

Benim fikrim de karekterin bağlı olduğu ıp engel atmak daha mantıklı olur. En azından bir çok logu tutturacağımıza tek IP ile size ulaşmasını istemediğiniz birini tamamen kendinizden uzaklaştırmış olursunuz. Bunun yanında GM IP BAN Sistemi düzenlenebilir bence...

Bende fikrimi söylemek isterim.

Benim fikrim de karekterin bağlı olduğu ıp engel atmak daha mantıklı olur. En azından bir çok logu tutturacağımıza tek IP ile size ulaşmasını istemediğiniz birini tamamen kendinizden uzaklaştırmış olursunuz. Bunun yanında GM IP BAN Sistemi düzenlenebilir bence...
bu da güzel fikir bence

Geri