Çözüldü "Access denied for user" Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Finnael

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaslar. FreeBSD 11.3 ve MySQL 5.5 kurulumunu yaptiktan sonra serverimi baslatirken asagida gordugunuz gibi bir hata aliyorum. Ayni hatayi daha once yaptigim bir kac kurulum da daha almistim. Her seyi bastan yuklemek sorunu cozer sandim fakat cozmedi. Son care olarak buraya konu aciyorum. Sabite alinan konuyu ve diger bir kac konuyu inceledim fakat ne yapmam gerektigini pek anlamadim dogrusu. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

metin2 files access denied hatasi.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Reboot attiktan sonra basarili bir sekilde serveri acabildim, fakat bu sefer de Navicat uzerinden servera baglanamiyorum. Asagida gordugunuz hatayi aliyorum:
navicat bağlantı sorunu.jpg

Mysql sifresini sıfırlayıp deneyin. Hangi filesi kullanıyorsunuz?
Ayrıca mysql'e bağlanmak için adımları doğru yaptığınızdan emin misiniz?
navicat mysql baglanma.jpg

Mysql sifresini nasil sifirlayabilirim? Files'in linkini burada paylasmamin bir sakincasi var mi bu arada?

Yardım - Access Denied Hatası şu konuda beatbox91 adli üyenin verdigi kodlari calistirdiktan sonra sorun cozuldu. Tek ekstra yaptigim sey "mysql -u root" komutunu yazmadan once reboot atmak oldu. Cunku mysql -u root komutunu yazinca ayni access denied hatasini almaya devam ediyordum. Yardım icin tesekkurler.

Son düzenleme:
Çözüm
İlgili konuyu açan kişi son durumunu belirtmediği için konuyu güncelleyememiştik. Sorununuzu çözdüğünüze göre hem o konu hem de bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri